Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

W RALPS nie ma już niepokonanych drużyn

08.02.2020 11:03 | 0 komentarzy | rafbl

W ostatnim tygodniu rozegrano dwanaście spotkań Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Dziesięć z nich to spotkania aktualnej, 16. kolejki gier, natomiast dwa to zaległe mecze drużyn z I Ligi.

W RALPS nie ma już niepokonanych drużyn
fot. RALPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa zaplanowane na ten tydzień gier mecze I Ligi zostały przełożone. W pierwszym z nich INK-Ognito Prestige Jaruga TKKF Rybnik Piaski podejmować miało na własnym parkiecie Impacto LKS Chałupki, natomiast w drugim Jedynka Jankowice II zmierzyć się miała z beniaminkiem SPS Volley Team Błyskawica Sosnowiec.

Dwa mecze rozegrał w tym tygodniu lider - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I. W pierwszym z nich bez straty seta pokonał na wyjeździe Jedynkę Jankowice II, natomiast w drugim, zaległym meczu 12. kolejki I Ligi przegrał w Świerklanach z miejscową Dwójką Projtrans w trzech setach. Zwycięstwo 3:0 zanotował wicelider - AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik, który pokonał na własnym parkiecie Fundację Set-Mix, dzięki czemu zrównał się punktami z zespołem z Lędzin. Dwa mecze rozegrał także aktualny mistrz RALPS - Leśna Perła Damons Rybnik, która bez straty seta zwyciężyła z Orton Flex Pawłowice Jedynką Jankowice II, z którą rozegrała zaległy mecz 10 kolejki gier. Potrzebujący punktów, ostatni w ligowej stawce Zespół R zanotował z kolei czternastą w sezonie porażkę przegrywając w trzech setach z Dwójką Świerklany Projtrans, która odniosła w tym tygodniu dwa zwycięstwa. 

I Liga:

 • Orton Flex Pawłowice - Leśna Perła Damons Rybnik 0:3
 • Jedynka Jankowice III - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I 0:3
 • Zespół R - Dwójka Świerklany Projtrans 0:3
 • AKS Kew-Laur-Bud Tawerna Pub Rybnik - Fundacja Set-Mix 3:0

Zaległe:

 • Leśna Perła Damons Rybnik - Jedynka Jankowice II 3:0
 • Dwójka Świerklany Projtrans - Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum I 3:0

Lider grupy rywalizującej o 1-8 w II Lidze, niepokonany do tej pory SMUKS Orzesze zanotował pierwszą w sezonie porażkę przegrywając na własnym parkiecie z trzecim w tabeli Floorsky Pawłowice 1:3. Wynik ten oznacza, że w tegorocznych rozgrywkach nie ma już niepokonanych drużyn. Porażkę zanotował także wicelider - Albion Team, który przegrał na wyjeździe po tie-braku ze Strzelcem Gorzyczki. Zwycięstwo w czterech setach odniósł drugi zespół Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum, który pokonał u siebie Top Ten Rybnik 3:1. Również w czterech setach zwycięstwo odnieśli siatkarze Create Michel Ro-Jo Team Świerklany, którzy wygrali w Pszowie z miejscowym Ino-Wino Jar-Trans Fox.

II Liga 1-8:

 • Strzelec Gorzyczki - Albion Team 3:2
 • Ino-Wino Jar-Trans Fox Pszów - Create Michel Ro-Jo Team Świerklany 1:3
 • SMUKS Orzesze - Floorsky Pawłowice 1:3
 • Ace Hager KS Volley Lędziny Centrum II - Top Ten Rybnik 3:1

W grupie rywalizującej o miejsca 9-15 w II Lidze odbyły się tylko dwa mecze. W obydwu rozegrano po cztery sety. W pierwszym z nich lider - SiKReT Gliwice pokonał na wyjeździe zamykający ligową tabelę GAPa Rybnik, natomiast w drugim Victoria Pilchowice pokonała Volley Pszów. Spotkanie pomiędzy Beer Team Rybnik i OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle przełożono na inny termin.

II Liga 9-15:

 • Victoria Pilchowice - Volley Pszów 3:1
 • GAPa Rybnik - SiKReT Gliwice 1:3

Następna, 17. kolejka spotkań rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek. Więcej informacji na temat rozgrywek, szczegółowy terminarz i aktualne tabele znaleźć można na stronie internetowej ligi www.ralps.pl.