Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Akademia Talentów kończy sezon zwycięstwem

14.02.2020 13:53 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym wczoraj w Będzinie ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej rozgrywek II Ligi grupy 5 Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla pokonała w czterech setach miejscowy Wie-druk MKS.

Akademia Talentów kończy sezon zwycięstwem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w pewnym momencie mieli już pięciopunktową przewagę (9:4). Prowadzeni przez Grzegorza Kosatkę jastrzębianie zdołali odrobić straty (10:10) i w dalszej części seta zaczęli przejmować inicjatywę. Miejscowi nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzonymi siatkarzami Akademii Talentów, którzy konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie i wygrali ostatecznie bardzo pewnie do 17.

Druga odsłona od początku należała do gości, którzy od początku budowali swoją przewagę, która w środkowej fazie seta sięgnęła czterech "oczek" (6:10). W dalszej fazie seta jastrzębianie jeszcze bardziej powiększyli swoje prowadzenie i podobnie jak w poprzedniej partii triumfowali wysoko do 17.

Trzecia partia miała w początkowej fazie wyrównany przebieg i żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Jako pierwsi dokonali tego gospodarze, którzy zbliżając się do końcówki seta odskoczyli na trzy "oczka" (19:16). W decydującej części gry jastrzębianie nie byli w stanie odrobić strat i przegrali do 21.

Czwarty i zarazem ostatni set od początki należał do "pomarańczowych". Jastrzębianie już na początku wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę, która w drugiej części seta sięgnęła sześciu "oczek" (10:16). Gospodarze zdołali zmniejszyć nieco dystans, jednak nie byli w stanie odwrócić losów seta, który padł łupem do gości, którzy zwyciężyli do 21, a w całym spotkaniu 1:3.

Jastrzębianie dzięki wygranej awansowali na 5. miejsce w tabeli, jednak rozgrywki zakończyć mogą "oczko" niżej. Zależy od wynik ostatniego spotkania AZS-u Politechnika Opolska, która traci do "pomarańczowych zaledwie jeden punkt. Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla w czternastu rozegranych meczach zdobyła 18 punktów na które złożyło się sześć zwycięstw i osiem porażek.

Wie-druk MKS Będzin - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 1:3 (17:25, 17:25, 25:21, 21:25)

MKS: Ćwiląg, Prokopiuk, Wierciński, Wieczorek, Bożek, Bujanowicz oraz Haduch (libero), Farnicki, Kałuża, Semeniuk, Bujanowicz, Kozek

Akademia: Nowak, Szymczak, Czyżowski, Cichosz, Walczak, Chudziak oraz Fedak (libero), Janicki (libero), Gruszczyński, Jarosiński, Komorowski, Połyński, Wojciechowski, Oliveira