Sobota, 25 września 2021

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Boris Sekulić zamienił Zabrze na Chicago

15.02.2020 21:03 | 0 komentarzy | adi

Boris Sekulić przeszedł z Górnika Zabrze do Chicago Fire na zasadzie transferu definitywnego.

Boris Sekulić zamienił Zabrze na Chicago
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sekulić występował w Górniku zaledwie rok, ale zdążył wyrobić sobie nazwisko. W większości spotkań zaprezentował się z dobrej strony. Łącznie wystąpił w 34 meczach PKO BP Ekstraklasy, w których strzelił dwie bramki i zanotował sześć asyst.

- W rozmowach z klubem z Chicago zarówno nam, jak i samemu Borisowi zależało na tym, by zagrał on w dwóch pierwszych, bardzo ważnych dla zespołu meczach. Jak wiemy tak się stało, a Sekulić zaprezentował się w nich bardzo dobrze. W meczach tych nie straciliśmy bramki i zdobyliśmy cztery punkty. Również chciałbym podziękować Borisowi za jego grę i profesjonalną postawę. Pozostaje mi życzyć mu wszystkiego najlepszego podczas pobytu za oceanem - mówi prezes Górnika, Dariusz Czernik.

Kto zastąpi prawego obrońcę? - Sekulić to bardzo ambitny piłkarz, który stawia sobie wysokie cele i stale chce się rozwijać, dlatego przenosi się do Chicago Fire. Jeżeli chodzi o obsadę prawego obrońcy to w zespole jest młody Dariusz Pawłowski oraz islandczyk Adam Orn Arnarson. Jesteśmy również przygotowani na inne warianty, które w razie potrzeby będziemy realizować - zapewnia Artur Płatek.

W poprzednim sezonie nowy klub Sekulicia zajął ósme miejsce w Konferencji Wschodniej i nie awansował do fazy play-off. Zawodnikiem tej drużyny jest reprezentant Polski, Przemysław Frankowski.