Niedziela, 29 marca 2020

imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

RSS

PILNE

Rybnik jeździł na nartach [ZDJĘCIA]

19.02.2020 16:57 | 0 komentarzy | adi

Na stoku Złoty Groń w Istebnej odbyły się III Zawody Alpejskie o Puchar Prezydenta Rybnika. Wzięło w nich udział 170 zawodników, w tym blisko 60 dzieci.

Rybnik jeździł na nartach [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najstarszy uczestnik imprezy miał 68 lat, najmłodszy 5. O swój puchar walczyli także snowboardziści, na starcie pojawiło się ich siedmiu, wśród nich jedna kobieta. – Wszyscy, którzy pojawili się na stoku, mieli okazję rywalizować na trasie slalomu giganta, na której ustawiono kilkanaście bramek. Bardzo nas cieszy, że z roku na rok frekwencja na tych zawodach jest większa, to pokazuje, że rybniczanie kochają narty. Dodatkowo w tym roku dopisała pogada, więc wszyscy, którzy nie byli z nami, mają czego żałować - twierdzi Rafał Tymusz, dyrektor rybnickiego MOSiR-u, głównego organizatora zawodów.

Uczestnicy byli klasyfikowani w sześciu kategoriach wiekowych i tej najważniejszej open. Nagrodzone zostały również osoby, które przygotowały najlepsze przebrania. Puchar prezydenta Rybnika wśród kobiet wywalczyła Ksymena Smusz, wśród mężczyzn Marcin Zawadzki, a najlepszym snowboardzistą był Grzegorz Paszkiewicz.

Większość uczestników już podczas dekoracji zapowiadało, że za rok ponownie pojawią się na narciarskich mistrzostwach Rybnika.

Wyniki - kategoria open Wyniki