NMC Górnik Zabrze pokonał Chrobrego

NMC Górnik Zabrze wygrał z Chrobrym Głogów 35:29.

W mecz weszli lepiej goście, którzy prędko wyszli na prowadzenie 3:1, nawet pomimo dwuminutowej kary dla Krzysztofa Tylutkiego. Akcja Kondratiuka i kontra Buszkowa dała jednak w szóstej minucie prowadzenie gospodarzom. Po chwili zabrzanie rozpędzili się na dobre i wykorzystując błędy gości, trafili aż pięć bramek z rzędu, zdobywając wynik 8:4. Tego było za wiele dla trenera Nata, który natychmiast zażądał przerwy. Zaraz po niej mecz nabrał rumieńców, bo oba zespoły zaczęły grać bardzo szybko i zdobywać trafienie za trafieniem. Przewaga zabrzan wciąż się utrzymywała. Mogło być jednak lepiej, ale raził pech rzutowy "Trójkolorowych". Co więcej, raptem w ciągu minuty zabrzanie otrzymali dwie kary: dla Bartka Bisa i Saszy Buszkowa. Musieli więc w ataku grać długo, by odzyskać nieco czasu do uzupełnienia składu w obronie.

I gdy wydawało się, że zabrzanie mogą przeżywać chwilowy kryzys, Jan Czuwara zdobył aż trzy trafienia z rzędu! Co więcej, kolejne próby Damiana Krzysztofika bezwzględnie odbijał Martin Galia. Tablica wskazywała już wynik 19:12, kiedy młodzieńczy błąd w obronie popełnił Bartłomiej Bis i zaliczył kolejne wykluczenie na dwie minuty. W rezultacie czwartego karnego z rzędu (a szóstą bramkę w ogóle) zdobył Oleksandr Tilte. Goście zerwali się jeszcze w ostatnich sekundach, Jakub Orpik trafił pomiędzy nogami Galii, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:14.

Drugą odsłonę gry Górnik rozpoczął od dwóch szybkich trafień Saszy Buszkowa i porażającej skuteczności obron Galii. I choć oba zespoły wymieniały się ciosami, to "Trójkolorowi" wciąż prowadzili, nawet różnicą siedmiu bramek (27:20). Chrobry starał się przyspieszyć, rzucił trzy bramki z rzędu, ale gospodarze nie dali sobie wyrwać prowadzenia. Zabrzanie ostatecznie wygrali 35:29.

NMC Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 35:29 (19:14)

NMC Górnik: Galia, Skrzyniarz – Bis 5, Tomczak 4, Sićko 4, Łyżwa 1, Czuwara 4, Pawelec, Buszkow 8, Tatarincew 1, Gliński, Gogola 1, Kondratiuk 4, Bąk 3. Trener: Marcin Lijewski.

Chrobry: Stachera, Zapora – Grabowski 3, Zdobylak 3, Sadowski 3, Babicz 3, Przysiek 2, Tylutki, Tilte 8, Orpik 3, Krzysztofik 2, Bekisz 1, Buinenko 1, Makowiejew. Trener: Witalij Nat.