Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Porażka JKH w Krakowie

26.02.2020 21:09 | 0 komentarzy | adi

Comarch Cracovia pokonała JKH GKS Jastrzębie 3:2 i w ćwierćfinałowej rywalizacji jastrzębianie prowadzą już tylko 2:1.

Porażka JKH w Krakowie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po dwóch zwycięstwach w Jastrzębiu-Zdroju, to JKH jest zdecydowanie bliżej awansu do półfinału PHL. Z tego powodu krakowianie nie mogli sobie pozwolić na porażkę na własnym terenie. Początek meczu ułożył się po ich myśli, bo w ósmej minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Zdenka Bahensky'ego. Jastrzębianie zdołali jednak wyrównać jeszcze w pierwszej tercji za sprawą Martina Kasperlika, a w drugiej - po ładnym uderzeniu "w okienko" - Maris Jass dał JKH prowadzenie.

Po kilku minutach znów był remis, bo mocnym uderzeniem z dystansu Ondreja Raszkę pokonał Jiri Gula. Tuż przed końcem drugiej części gry krążek raz jeszcze wpadł do bramki śląskiej drużyny, ale sędziowie po analizie video nie uznali trafienia.

Na nieco ponad pięć minut przed końcem spotkania karę dwóch minut otrzymał Jesse Rohtla. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze - Miha Stebih zdobył gola na wagę pierwszego zwycięstwa Cracovii w ćwierćfinałowej rywalizacji. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich fragmentach krakowianie mieli sporo szczęścia, a bramkarz miejscowych - sporo pracy.

Czwarty mecz zostanie rozegrany jutro. Również w Krakowie.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

  • 1:0 - Zdenek Bahensky (Ales Jezek, Tomi Leivo), 7:16
  • 1:1 - Martin Kasperlik (Kamil Wałęga), 15:38
  • 1:2 - Maris Jass (Łukasz Nalewajka, Artem Iossafov), 24:22
  • 2:2 - Jiri Gula (Tomi Leivo), 27:53
  • 3:2 - Miha Stebih (Mateusz Bepierszcz, Marek Tvrdon), 55:44 5/4

Cracovia: Kopriva - Rompkowski, Gula, Leivo, Bahensky, Kapica - Stebih, Jezek, Bepierszcz, Vachovec, Trvdon - Bychawski, Kruczek, Mikula, Kalinowski, Domogała - Brynkus, Musioł, Abramov, Bryniczka, Urban

JKH: Raszka - Jass, Auvinen, Urbanowicz, Rohtla, Iossafov - Jabornik, Kostek, Kasperlik, Jarosz, Sawicki - Matusik, Górny, Wróbel, Paś, Wałęga - Michałowski, Gimiński, Nalewajka R., Kulas, Nalewajka Ł.