Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chemik odpadł z Pucharu Polski

Czwartoligowiec z Kędzierzyna-Koźla zakończył rywalizację w Pucharze Polski na szczeblu ćwierćfinału wojewódzkiego. Przegrał z trzecioligową Stalą Brzeg 1:4.

Chemik odpadł z Pucharu Polski

Mimo, że faworytem spotkania była Stal Brzeg, to prowadzenie jako pierwsza objęła drużyna Chemika. Już w 4. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Patryk Paczulla. 

Na trafienie gospodarzy, Stal odpowiedziała 10 minut później. Do wyniku 1:1 doprowadził Tomasz Gajda. Do przerwy utrzymywał się remis 1:1, co dawało ciągle szanse kędzierzynianiom, żeby sprawić niespodziankę.

Marzenia o awansie zaczęły się oddalać po tym jak w 53. minucie prowadzenie drużynie z Brzegu dał Damian Celuch. Powietrze z gospodarzy zeszło w 65. minucie. Wówczas czerwoną kartką został ukarany Łukasz Gromelski z Chemika i Stal zaczęła coraz bardziej przeważać. W ostatnim kwadransie ponownie i to dwukrotnie dał o sobie znać Celuch. Stal pokonała Chemika 4:1. 

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Stal Brzeg 1:4 (1:1)

Gol dla Chemika: Patryk Paczulla

Chemik: Michał Kuchta - Mikołaj Ciukaj, Kamil Łątkowski, Patryk Kowalczyk, Szymon Mandrela, Piotr Stoklossa, Łukasz Gromelski, Sebastian Kapinos, Grzegorz Chojnowski, Michał Łysek, Patryk Paczulla. Z ławki weszli:  Dariusz Tkaczyk, Szymon Tomeczek, Marcin Paczulla i Maciej Jędrzejewski.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych Ruch Zdzieszowice pokonał MKS Kluczbork 2:1, Polonia Nysa wygrała LZS Starowice 3:2, a Orzeł Źlinice zwyciężył z Agroplonem Głuszyna 2:1. W półfinałach PP Polonia zagra z Ruchem, a Orzeł ze Stalą.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].