Sobota, 4 grudnia 2021

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Justyna Święty-Ersetic: Wszystko stoi pod znakiem zapytania

15.03.2020 12:59 | 0 komentarzy | kozz

Raciborska lekkoatletka od poniedziałku miała ruszyć na kolejny obóz do RPA. Oczywiście do niego nie dojdzie ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Justyna Święty-Ersetic: Wszystko stoi pod znakiem zapytania
fot. Justyna Święty-Ersetic Fanpage
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus wpływa nie tylko na przygotowania do igrzysk olimpijskich, ale także na samą imprezę, która na przełomie lipca i sierpnia ma odbyć się w Tokio. Justyna Święty-Ersetic, która jest naszą nadzieją medalową nie może przygotowywać się obecnie tak jak zakładał nakreślony wcześniej plan. - Od poniedziałku miało być kolejne zgrupowanie w RPA, a tymczasem wszystkie zgrupowania i zawody odwołane, zamknięte szkoły, siłownie, stadiony - czas kwarantanny - mówi Justyna.

Święty-Ersetic bardzo dobrze zaczęła 2020 rok. Osiągała świetne rezulataty w hali bijąc nawet rekord Polski. Panujący wirus niestety przeszkadza w codziennych treningach.

- Igrzyska stoją pod znakiem zapytania. Jest to ciężki czas dla nas wszystkich. Zachowajmy więc spokój i przestrzegajmy podstawowych zasad. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych - mówi raciborzanka.

Raciborska specjalistka od biegu na 400 metrów aktualnie trenuje jak tylko może. - Wszystko jest bardzo skomplikowane. Siłownie i stadiony zostały pozamykane, a więc biegam po polach z dala od ludzi. Rozumiem całą sytuację, ale niewątpiliwe bardzo komplikuje moje przygotowania - zakończyła. 

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka