Sobota, 4 grudnia 2021

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Cięcia w dotacjach na raciborski sport? Polowy: może tak być

24.03.2020 23:32 | 5 komentarzy | ma.w

Kończy się marzec, a kluby sportowe wciąż nie wiedzą, czy dostaną pieniądze od Miasta na działalność. Spóźnienie w rozstrzygnięciu konkursu dotacyjnego spowodował koronawirus. Prezydent Raciborza mówi, że środków może być mniej, niż zakładano.

Cięcia w dotacjach na raciborski sport? Polowy: może tak być
Prezydent Polowy wrócił do pracy po kwarantannie (fot. UM)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

900 tys. zł zarezerwowano w Budżecie Raciborza na 2020 rok. O te pieniądze stara się kilkadziesiąt podmiotów działających w lokalnym sporcie. W wielu gminach samorządy dzielą te środki jeszcze w lutym. Przed rokiem urząd rozdał je na początku marca. W tym roku konkursu wciąż nie rozstrzygnięto.

- Zdaję sobie sprawę, że działacze się niecierpliwią, bo kluby utrzymują obiekty i muszą opłacać ich funkcjonowanie. Rozstrzygnięcie planuję jeszcze w marcu, bo w klubach czekają i chcą mieć jasną informację, na czym stoją - mówi nam Dariusz Polowy prezydent Raciborza. Pytany o możliwość cięć w miejskich nakładach na sport, włodarz przyznaje: może tak być. Powodem jest bieżąca sytuacja związana z walką z koronawirusem. - Codziennie są nowe informacje, które dynamicznie kształtują sytuację w kraju i w mieście - zauważa prezydent.

Wobec opóźnienia w rozstrzygnięciu wyników konkursu prezydent wskazuje także na nowy system zgłaszania wniosków. - Zaobserwowaliśmy początkowe trudności w jego użytkowaniu - wyjaśnia włodarz.

Polowy mówi, że rozważana jest koncepcja, aby obniżyć pulę pieniędzy do podziału. Potrzebne będą wtedy korekty zgłoszonych projektów w konkursie. - W związku z koronawirusem odwoływane są zawody w poszczególnych dyscyplinach. Kluby będą potrzebowały wobec tego mniejszych środków na swą działalność - prezydent podaje przykład uzasadnienia dla obniżki nakładów. Nie wyklucza, że Miasto mogłoby później dołożyć środki podmiotom działającym w sporcie, w miarę potrzeb i okoliczności.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza