Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Justyna Święty-Ersetic pozbawiona szansy na obronę tytułu

28.04.2020 12:06 | 0 komentarzy | rafbl

Nie odbędą się zaplanowane na końcówkę sierpnia lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Europejski czempionat miał być drugą po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio dużą imprezą, w której sportowcy walczyć mieli o medale.

Justyna Święty-Ersetic pozbawiona szansy na obronę tytułu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza miała się odbyć w dniach 25-30 sierpnia w Paryżu, jednak szalejąca na świecie pandemia koronawirusa wpłynęła na decyzje związane z nią.

Organizatorzy zakładali początkowo możliwość przełożenia imprezy na przyszły rok, jednak ostatecznie podjęta została decyzja o całkowitym odwołaniu XXV Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce.

Podczas sierpniowych zmagań tytułu Mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów bronić miała Justyna Święty-Ersetic. 27-letnia zawodniczka szansę na obronę wywalczonego przed dwoma laty w Berlinie złotego medalu Mistrzostw Europy mieć będzie dopiero w 2022 roku w Monachium. Wcześniej, w marcu 2021 roku w Toruniu odbędą sie halowe Mistrzostwa Europy, gdzie pochodząca z Raciborza biegaczka wraz z koleżankami stanie przed szansą na obronę mistrzowskiego tytułu w sztafecie 4x400m.

Wcześniej podjęta została decyzja o przełożeniu na przyszły rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ponadto co najmniej do końca czerwca przełożone zostały mitingi Diamentowej Ligi.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka