Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Liga koreańska nie dla Dawida Konarskiego

17.05.2020 17:45 | 0 komentarzy | rafbl

Były atakujący Jastrzębskiego Węgla - Dawid Konarski, który walczył w zakończonym w piątek drafcie do ligi koreańskiej nie znalazł angażu w żadnym z występujących w V-League klubie.

Liga koreańska nie dla Dawida Konarskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reprezentant Polski znalazł się w wąskiej walczącej o angaż w jednym z klubów grupie liczącej 47 zawodników. 40 z nich wybranych zostało przez organizatorów spośród nadesłanych 85 zgłoszeń, natomiast 7 to zagraniczni zawodnicy, którzy w koreańskiej V-League grali w poprzednim sezonie.

Na liście uczestników znaleźli się także dwaj doskonale znani w regionie siatkarze: Christian Fromm - przyjmujący Jastrzębskiego Węgla i Arpad Baroti - atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Oprócz Konarskiego i znanych na całym świecie zawodników na liście uczestników spośród których kluby wybierać będą zawodników znalazło się miejsce dla dwóch innych polaków: Michała Filipa (BKS Visła Bydgoszcz) oraz Bartosza Krzyśka (Stal Nysa).

Stawka znalezienia klubu w drafcie była duża. W lidze koreańskiej, w której występuje 7 klubów, które grają ze sobą po sześć razy obowiązuje limit jednego obcokrajowca, którego pensja za sezon występów to 300 000 dolarów netto. Dodatkowo zawodnicy w zależności od osiągniętego na koniec sezonu wyniku mogą liczyć na premię w postaci: 30 000 dolarów za mistrzostwo, 20 000 dolarów za zwycięstwo w fazie zasadniczej lub 10 000 dolarów za awans do fazy play-off. Ponadto gracz może liczyć na 1 000 dolarów za każde ligowe zwycięstwo, a także na mieszkanie i bilety lotnicze w dwie strony dla siebie i dwóch członków rodziny.

Ostatecznie decyzją szefów klubów angaż znaleźli dwa Polacy: Michał Filip i Bartosz Krzysiek. W sezonie 2020/2021 występować będzie jeszcze jeden z zawodników związanych z siatkarskimi rozgrywkami w Polsce. W drafcie wybrany został także portugalski przyjmujący Aluronu Virtu CMC Zawiercie - Alexande Ferreira, dla którego będzie to druga przygoda z ligą koreańską. Dawid Konarski i pozostali związani z klubami z regionu zawodnicy musieli obejść się smakiem.

Pełna lista wybranych zawodników prezentuje się następująco:

  • Noumary Keita (MAL) – OK Niš (SRB) → Uijeonbu KB Insurance Stars (KOR)
  • Bartosz Krzysiek (POL) – Stal Nysa (POL) → Deajeon Samsung Bluefangs (KOR)
  • Alexandre Ferreira (POR) – Aluron Zawiercie (POL) → Seoul Wooricard Wibee (KOR)
  • Andres Villena (ESP) – Incheon Korean Air Jumbos (KOR) – przedłużenie
  • Kyle Russell (USA) – AS Cannes (FRA) → Suwon Kepco Vixtorm (KOR)
  • Michał Filip (POL) – BKS Visła Bydgoszcz (POL) → Asan OK Savingbank (KOR)
  • Daudi Okella (UGA) – Hyundai Capital Skywalkers (KOR) – przedłużenie

W dalszym ciągu nie wiadomo zatem, gdzie w przyszłym sezonie występować będzie Konarski. Wielce prawdopodobne jest, że Mistrz Świata swoją karierę kontynuować będzie za granicą. O tym, jak potoczą się losy zawodnika informować będziemy wkrótce.