środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Zabrze z dofinansowaniem na zadaszone boisko

21.05.2020 18:04 | 0 komentarzy | adi

Ministerstwo Sportu dofinansowało 12 obiektów w ramach programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Jednym z beneficjentów projektu jest miasto Zabrze.

Zabrze z dofinansowaniem na zadaszone boisko
Fot. Miasto Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łącznie o dofinansowanie starało się 21 podmiotów. Miasto Zabrze wnioskowało o trzy miliony złotych na przebudowę boiska treningowego i budowę hali namiotowej na terenie byłego stadionu Koksownik Zabrze wraz z zapleczem przy ul. Rataja w Zabrzu. Łącznie przyznano 12 dofinansowań na kwotę przekraczającą 19 milionów złotych. Projekt z Zabrza otrzymał największe dofinansowanie, które przyznane będzie w dwóch transzach. W 2021 roku na zadanie wpłynie 2,5 miliona, a w 2022 roku 500 tysięcy złotych.

- Celem projektu jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego. Realizacja programu przyczyni się do zwiększenia dostępności do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesiennozimowym. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. To odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjujące oraz wspierające inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich - opisuje projekt Ministerstwo Sportu.

Z infrastruktury korzystać będą uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz uczestnicy Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze