Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Czy SWD Wodzisław Śląski spadnie do II ligi?

20.05.2020 17:23 | 0 komentarzy | kozz

Przed sezonem postanowiono, że I ligę kobiet czeka reorganizacja. Spaść miała połowa drużyn z grupy północnej i południowej po to, żeby I liga podobnie jak ekstraliga była rozgrywana jako jedność bez podziału na grupy. W mało komfortowej sytuacji znalazła się zatem drużyna SWD Wodzisław Śląski.

Czy SWD Wodzisław Śląski spadnie do II ligi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed sezonem przyjęte było, że do II ligi spadną drużyny z miejsc 6-12 w grupie północnej jak i południowej. SWD Wodzisław Śląski w 11 meczach zgromadził 16 punktów i plasuje się właśnie na szóstej lokacie. Jak poinforował nas prezes SWD Wodzisław - Sebastian Klimek w trakcie sezonu pojawiły się informacje o tym, że nie będzie baraży w II lidze (są tam 4 grupy). Gdyby baraże się nie odbyły to szóste miejsce zajmowane przez wodzisławską drużynę w grupie południowej uniknęłoby spadku. Jednakże z najnowszych informacji wynika, że baraże odbędą się na tydzień przed nowym sezonem lub... dwa miejsca premiowane awansem mają zostać wylosowane. - To sprzeczne z regulaminem - powiedział prezes SWD.

Prezes Klimek przyznaje, że pogodził się z tym, iż SWD spadnie z ligi w tym niedokończonym sezonie, ale podkreśla, że nadzieja umiera ostatnia.

Sytuacja dotycząca tego gdzie zagra SWD Wodzisław Śląski w przyszłym sezonie powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach. O tym zdecyduje Komisja ds. Nagłych przy Polskim Związku Piłki Nożnej.