Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

JKH znalazł następcę Raszki. Rohtla odejdzie

23.05.2020 10:37 | 0 komentarzy | adi

JKH GKS Jastrzębie ogłosił, że nowym bramkarzem zespołu będzie Czech Patrik Nechvatal. Z klubem pożegnał się Kordian Chorążyczewski. Serwis hokej.net poinformował, że z klubu odejdzie też Jesse Rohtla.

JKH znalazł następcę Raszki. Rohtla odejdzie
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Patrik Nechvatal ma 27 lat. Mierzący 191 cm wzrostu bramkarz dosyć często zmieniał kluby. Wychowanek HC Karlowe Wary seniorską karierę rozpoczynał w HC Litvinov, z którego był wypożyczany do Banika Sokolov, HC Most i HC Draci Bilina. Następnie grał w drużynach Orli Znojmo i HC Innsbruck, które występują w międzynarodowej lidze EBEL. Następnie na moment wrócił do Znojma, po czym trafił do słowackiego HK Poprad. W minionych rozgrywkach Nechvatal zaliczył trzy kluby: francuskie Nice HCA, ponownie Poprad oraz HC Nove Zamky. Teraz przyszedł czas na Polskę.

- Ondrej Raszka wysoko ustawił poprzeczkę. Dlatego liczymy, że Patrik Nechvatal nie tylko godnie go zastąpi, ale będzie jeszcze lepszy. Bramkarz ten, mimo relatywnie młodego jak na golkipera wieku, dysponuje odpowiednim doświadczeniem i ma za sobą grę w mocnych klubach i silnych ligach. Chcemy, aby był najmocniejszym punktem naszej drużyny - powiedział trener Robert Kalaber.

JKH poinformował także o odejściu 22-letniego obrońcy Kordiana Chorążyczewskiego. Wychowanek klubu we wszystkich rozgrywkach rozegrał dla jastrzębian 71 spotkań, w których zdobył dziewięć bramek i asystował przy 15. Z kolei serwis Hokej.net cytuje menedżera Rafała Omastę, który potwierdza, że w Jastrzębiu-Zdroju nie będzie już grał Jesse Rohtla. Fin w poprzednim sezonie w 33 meczach 12-krotnie wpisał się na listę strzelców i zanotował 20 asyst.

- Spekuluje się, że doświadczony środkowy może powrócić do zespołu GKS-u Katowice, w którym miał już okazję występować w latach 2017-2019. Poza tym życie w Katowicach bardzo podobało się żonie Rohtli i ten aspekt może mieć decydujące znaczenie - informuje serwis.