Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Wideokonferencja PZHL i klubów. Co ze startem ligi?

24.05.2020 14:03 | 0 komentarzy | adi

Podczas kolejnej wideokonferencji zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przedstawicielami klubów, skupiono się na przygotowaniach drużyn do kolejnego sezonu.

Wideokonferencja PZHL i klubów. Co ze startem ligi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejny etap łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa spowodował, że drużyny mogą trenować w grupach, w obiektach zamkniętych. Część zespołów skorzystała z takiej możliwości, a niektóre już 9 czerwca zamierzają wrócić na lodowiska.

- Niestety wciąż niemożliwe jest korzystanie z zaplecza sanitarno-szatniowego, wobec czego hokeiści mają utrudnione zadanie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Sportu i pracujemy nad tym, by zgodnie z przepisami i zachowaniem wszystkich standardów, kluby mogły korzystać ze stadionów zimowych. W tym przypadku jesteśmy zależni także od organów zarządzających infrastrukturą. Wszystko musi zostać przygotowane i dostosowane do ministerialnych zarządzeń - mówi prezes PZHL Mirosław Minkina.

Nadal trwają dyskusje na temat zbliżających się rozgrywek. - Terminy, na razie, zostały zachowane, ale w świetle komunikatu IIHF o planowanym przesunięciu Mistrzostw Świata, niewykluczone, że nasze rozgrywki też rozpoczną się później. W gronie zespołów ekstraligi znajdzie się Kadra PZHL do lat 23., która większość swoich spotkań będzie rozgrywała we wtorki - sygnalizuje Minkina.

Wszystkie mecze sezonu zasadniczego będą transmitowane przez polskihokej.tv. - Z pewnością przekaz będzie płatny, ale szczegóły dopiero omawiamy. Mamy kilka pomysłów jak pogodzić interesy wszystkich stron. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, zamierzamy wprowadzić możliwość wykupienia abonamentów. Spodziewamy się, że część sezonu będzie toczyła się bez publiczności na trybunach, dlatego padła propozycja by wykup całosezonowych transmisji, w późniejszym czasie pozwalał na wymianę na karnety. Ale to dopiero wstępna faza dyskusji i jeszcze wiele pozostało do ustalenia. Chcemy natomiast, by w naszym kanale pojawiał się, bezpłatny i ogólnodostępny, cykliczny magazyn hokejowy, który przedstawiałby najciekawsze ligowe wydarzenia - kończy prezes PZHL.

Kolejne, wirtualne spotkanie zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przedstawicielami klubów zaplanowano na 9 czerwca.

PZHL