Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kolejny środkowy zostaje w Jastrzębskim Węglu

26.05.2020 14:06 | 0 komentarzy | rafbl

Jastrzębski Węgiel kontynuuje kompletowanie składu na przyszły sezon. Kolejnym siatkarzem, który zdecydował się pozostać w klubie jest Michał Szalacha. Oznacza to, że znamy już nazwiska pięciu siatkarzy, któzy występować będą w "pomarańczowych" barwach w sezonie 2020/2021.

Kolejny środkowy zostaje w Jastrzębskim Węglu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26-letni siatkarz do Jastrzębskiego Węgla dołączył w kwietniu 2019 roku na zasadzie transferu medycznego z Łuczniczki Bydgoszcz, a przed sezonem 2019/2020 podpisał z "pomarańczowymi" dwuletnią umowę.

Mający za sobą epizod w reprezentacji Polski Michał Szalacha, który w zakończonym przedwcześnie sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony postanowił wypełnić podpisany przed rokiem kontrakt i w sezonie 2020/2021 nadal występować będzie w "pomarańczowych" barwach.

W sezonie 2019/2020 Szalacha pełnił rolę trzeciego środkowego wystąpił w 9 spotkaniach w Plus Lidze, w których zdobył 36 punktów. Złożyło się na to 27 ataki, 8 bloków i 1 punktowa zagrywka.

Zawodnik miał także możliwość zaprezentować swoje umiejętności w spotkaniach siatkarskiej Ligi Mistrzów. W trzech rozegranych meczach zdobył w sumie 28 punktów (19 atakiem, 5 blokiem i 4 zagrywką).

Radości z pozostania zawodnika nie kryje Prezes Jastrzębskiego Węgla - Adam Gorol:

Michał Szalacha to siatkarz z wielkim potencjałem. Nie przez przypadek w zeszłym roku otrzymał powołanie od trenera Vitala Heynena do kadry narodowej. Niestety, ten jego rozwój w reprezentacji trochę zahamowała kontuzja. Gdyby nie to, z pewnością zaistniałby w niej bardziej znacząco. My jako Klub również dostrzegliśmy spore umiejętności u tego zawodnika i w końcówce sezonu 2018/19 pozyskaliśmy go jako transfer medyczny za Grzegorza Kosoka. Wówczas, w meczach o brązowy medal, Michał pokazał się z bardzo dobrej strony. Po tamtym sezonie związaliśmy się z tym zawodnikiem na kolejne dwa lata i w ramach tej umowy kontynuujemy współpracę. W nadchodzących rozgrywkach formacja środkowych będzie u nas w całości złożona z polskich zawodników i wierzę, że Michał Szalacha będzie stanowił jej ważne ogniwo – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wypowiedź Prezesa sugeruje zatem, że klub po sezonie występów opuści reprezentant Kanady - Graham Vigrass.

Szalacha to piąty zawodnik, który pozostaje w Jastrzębskim Węglu. Wcześniej kontrakty przedłużyli Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki i Jurij Gladyr. O kolejnych ruchach transferowych informować będziemy wkrótce.