Piątek, 30 lipca 2021

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

GTK Gliwice ma nowego trenera

27.05.2020 16:34 | 0 komentarzy | rafbl

GTK Gliwice - 13. drużyna zakończonych przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2019/2020 ma nowego trenera.

GTK Gliwice ma nowego trenera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowym szkoleniowcem GTK został Matthias Zollner. 39-letni niemiecki szkoleniowiec związał  się z klubem dwuletnią umową i zastąpił na stanowisku Pawła Turkiewicza, który prowadził gliwicki zespół od 2015 roku.

Nowy szkoleniowiec gliwiczan jest doświadczonym szkoleniowcem. Ma za sobą pracę z reprezentacją Austrii oraz klubami z Niemiec, Austrii czy Kosowa. W dwóch ostatnich sezonach Zollner pełnił obowiązki pierwszego szkoleniowca w węgierskim Egis Kormend, z którym został dwukrotnym wicemistrzem Węgier.

Zollner w sezonie 2018/2019 poprowadził węgierski zespół do zwycięstwa w rozgrywkach Alpe Adria Cup, gdzie w półfinale pokonał... właśnie GTK.

Kilka miesięcy później - przed startem sezonu 2019/2020 prowadzony przez Zollnera Egis Kormend ponownie spotkał się z gliwiczanami, tym razem w towarzyskim spotkaniu. Lepsi w tym meczu okazali się gliwiczanie, którzy zrewanżowali się rywalom za pucharową porażkę.