Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Kibice wrócą na stadiony już w czerwcu

29.05.2020 11:38 | 0 komentarzy | adi

Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk i prezesa PZPN Zbigniewa Bońka ogłoszono, że 19 czerwca na stadiony będą mogli wrócić kibice.

Kibice wrócą na stadiony już w czerwcu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oznacza to, że w PKO BP Ekstraklasie kibice będą mogli pojawić się na trybunach od meczów rundy finałowej. W I lidze z fanami odbędzie się osiem ostatnich kolejek. Organizatorzy przygotują specjalny protokół, w którym wyjaśnione zostaną zasady udziału publiczności w meczach. Już teraz wiadomo, że sprzedaż wejściówek będzie odbywała się wyłącznie online, a na trybunach obecni będą - w odstępach - tylko kibice gospodarzy.

Do dyspozycji kibiców będzie 25% pojemności stadionu. - Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, by zorganizować to tak, by Ekstraklasa, pierwsza i druga liga wróciły na boiska. Dla mnie to jest sygnał powrotu do tej nowej normalności. Te wiadomości to jest taki powrót do nowej rzeczywistości ze strony sportowej, ale także społecznej. Sport jest potrzebny nam wszystkim, dla zdrowia i hartu ducha. Żeby dawał radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom - powiedział Mateusz Morawiecki.

PKO BP Ekstraklasa dzisiaj wznowi rozgrywki. I-ligowcy wystartują 2 czerwca.

Pojemności stadionów naszych klubów z PKO BP Ekstraklasy:

  • Górnik Zabrze: 24 563 - 6 141 (25%)
  • Piast Gliwice: 9 913 - 2 478 (25%)