Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Przedłużyć passę i gonić lidera [ZAPOWIEDŹ]

29.05.2020 18:06 | 0 komentarzy | rafbl

Jutrzejszego popołudnia pierwsze po ponad dwumiesięcznej przerwie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy spotkanie rozegrają piłkarze Mistrza Polski - Piasta Gliwice. Rywalem w spotkaniu 27. kolejki będzie Wisła Kraków.

Przedłużyć passę i gonić lidera [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spowodowana pandemią koronawirusa przymusowa przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy przytrafiła się w "złym" dla Piasta Gliwice momencie. Mistrzowie Polski dobrze wznowili rozgrywki po zimowej przerwie i w sześciu ligowych spotkaniach w 2020 roku zdobyli 12 punktów odnosząc cztery zwycięstwa i ponosząc dwie porażki. W ostatnim przed zawieszeniem rozgrywek ligowym meczu gliwiczanie pokonali na wyjeździe lidera tabeli - Legię Warszawa, dzięki czemu zmniejszyli stratę do 8 "oczek". Tuż przed przerwą w rozgrywkach podopieczni trenera Waldemara Fornalika rozegrali także spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski, w którym przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk (0:1). 

Jutrzejszy rywal Piasta - Wisła Kraków w bieżącym roku jeszcze nie przegrał. W sześciu rozegranych meczach "biała gwiazda" zdobyła aż 14 "oczek" notując cztery zwycięstwa i dwa remisy. Dzięki temu oddaliła sie od zagrożonego spadkiem z ligi miejsca na 5 punktów. Krakowianie, którzy udanie weszli w 2020 roku pokonali między innymi trzecią w tabeli Cracovię (2:0), a także zremisowali z 5. w tabeli Lechem (1:1).

Patrząc na tabelę można dojść do wniosku, że murowanym faworytem wydają się być gliwiczanie, jednak obydwa zespoły bardzo dobrze prezentowały się po zimowej przerwie, co zwiastuje niezwykle ciekawe spotkanie. Początek sobotniego meczu na Stadionie Miejskim w Gliwicach zaplanowano na godzinę 17:30.

Piast Gliwice - Wisła Kraków

Sobota, 30 maja 2020, godz. 17:30