Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Mieli grać ponad pół roku temu. Dalej nie ma terminu meczu

01.06.2020 12:04 | 0 komentarzy | adi

Odra Wodzisław - ROW 1964 Rybnik. Na półfinałowe starcie okręgowego Pucharu Polski czekali kibice nie tylko tych dwóch klubów. Mimo że termin wyznaczono na listopad, wciąż nie wyłoniono finalisty. Nie ma nawet terminu, kiedy mogłoby się to spotkanie odbyć.

Mieli grać ponad pół roku temu. Dalej nie ma terminu meczu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy mecz półfinałowy - Polonii Łaziska z Unią Książenice - odbył się zgodnie z planem, 23 listopada. Unia wygrała 2:0 i awansowała do finału. Swojego rywala według pierwotnego planu miała poznać 30 listopada. Miała...

Pod koniec października poprzedniego roku ustalono, że mecz rozegrany zostanie dopiero po zimowej przerwie, 29 lutego. O przełożenie poprosiła Odra, która rozgrywki ligowe kończyła w połowie listopada (ROW tydzień później).W lutym jednak również nie udało się wyłonić finalisty, a jako powód podano... przyjazd prezydenta RP Andrzeja Dudy do Wodzisławia Śląskiego.

- Po negatywnej opinii lustracyjnej KPP w Wodzisławiu Śl. dot. meczu półfinałowego Pucharu Polski: Odra Wodzisław sp. o .o. vs ROW 1964 Rybnik, który miał zostać rozegrany bez udziału publiczności oraz w związku z wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy w dniu 29.02.2020 r. w Wodzisławiu Śl. informujemy, że mecz zostanie rozegrany w innym terminie. Decyzja została podyktowana również negatywną opinią KWP w Katowicach, brak odpowiedniego zabezpieczenia. Komisja ds. rozgrywek wyznacza nowy termin rozegrania meczu na dzień 15 kwietnia 2020 roku w Wodzisławiu Śl. Podana data jest obligatoryjna - ogłosił Śląski Związek Piłki Nożnej.

Na datę 15 kwietnia nie chciał się zgodzić ROW, co zapowiadało kolejne problemy. - Drugi termin wyznaczony na dzień 29 lutego został uzgodniony i zaaprobowany przez obie drużyny 31 października 2019 roku. Jako, że mecz pucharowy miał się odbyć przed rozgrywkami ligowymi, dostosowaliśmy do niego okres przygotowawczy naszego zespołu. Proponowany termin (15 kwietnia), nakłada się z ligowym terminarzem naszej drużyny w ramach rozgrywek III ligi grupy III - tłumaczyli rybniczanie.

Problem kwietniowego terminu rozwiązał się sam. W związku z zagrożeniem epidemicznym odwołane zostały wszystkie mecze. Minęło kilka miesięcy, rozgrywki w Polsce powoli ruszają... a nowego terminu półfinałowego pojedynku Odry z ROW-em dalej nie ma. I nie wiadomo, kiedy będzie.

- Ale gdyby była okazja i możliwości, to na pewno będziemy starać się rozegrać ten mecz, jak również i finał - zapewnia prezes rybnickiego podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Paulus. Być może więcej dowiemy się jutro, po spotkaniu prezesów klubów Śląskiego ZPN-u. Na razie wiemy tyle, że termin zakończenia rozgrywek Pucharu Polski został przedłużony - do końca lipca. Jest więc jeszcze trochę czasu, by nadrobić zaległości...

Jak przedstawia się sytuacja w pozostałych podokręgach z regionu? W podokręgu Racibórz wyłoniono zwycięzcę - Unia Turza Śląska po rzutach karnych pokonała Dąb Gaszowice. W zabrzańskim z kolei nie udało się rozegrać finału, do którego awansowały Młodość Rudno i Wilki Wilcza.