Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

ZAKSA uzupełniła skład. "Dla mnie to spełnienie marzeń"

04.06.2020 10:03 | 0 komentarzy | adi

Grupa Azoty ZASA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o pozyskaniu dwóch zawodników: Mateusza Zawalskiego i Rafała Prokopczuka.

ZAKSA uzupełniła skład. "Dla mnie to spełnienie marzeń"
Fot. zaksa.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25-letni Zawalski gra na pozycji środkowego i jest wychowankiem Exact Systems Norwid Częstochowa. W 2018 roku dołączył do Krispolu Września, z którym w I lidze zajął trzecie i czwarte miejsce. Nowy zawodnik ZAKSY w obu sezonach znajdował się w czołówce rankingu najlepiej blokujących. - Liczę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna i ten sezon bardzo dużo mi da - powiedział zawodnik.

Prokopczuk to rozgrywający reprezentacji Polski juniorów. Jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa, z którego w 2018 roku przeszedł do Taurona AZS-u Częstochowa. W ostatnich, niedokończonych, rozgrywkach grał w beniaminku niemieckiej Bundesligi, Heitec Volleys Eltmann. Teraz 21-latek wrócił do Polski, gdzie będzie miał okazję grać u boku Benjamina Toniuttiego i szkolić się pod okiem byłego rozgrywającego - Nikoli Grbicia. - Dla mnie to spełnienie marzeń i mam nadzieję, że swoją grą będę mógł pomóc drużynie - przyznał siatkarz.