Czwartek, 16 września 2021

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

RSS

Beniaminek z Rybnika zaczyna sezon. Łatwo nie będzie...

11.06.2020 18:03 | 0 komentarzy | adi

PGG ROW Rybnik w niedzielę rozpocznie ligowe zmagania. Na własnym torze beniaminek PGE Ekstraligi podejmie RM Solar Falubaz Zielona Góra.

Beniaminek z Rybnika zaczyna sezon. Łatwo nie będzie...
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Rekiny" wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej po dwuletniej przerwie. W żużlowym świadku nie brakuje porównań tegorocznego beniaminka do tego sprzed roku - Motoru Lublin. Większość fachowców jest jednak zdania, że PGG ROW będzie miał bardzo trudno, by powtórzyć wynik lublinian i skazuje ekipę z Rybnika na spadek.

PGG ROW jest kandydatem do spadku, bo wielu nie wierzy w skład, jaki udało się zmontować. Do Rybnika przybyli Vaclav Milik, Andrzej Lebiediew, Robert Lambert i Michał Szczepaniak. Ogłoszono pozyskanie legendy żużla - Grega Hancocka. 4-krotny mistrz świata zakończył jednak karierę z powodu choroby żony. Nie jest to jedyny zawodnik, którego chciano widzieć w rybnickich barwach. Mówiło się, że tuż przed startem sezonu do ROW-u dołączy Jarosław Hampel. Ten jednak ostatecznie wylądował w Motorze, a przy Gliwickiej zameldował się Adrian Miedziński, który będzie jeździł w roli "gościa".

Sporo zamieszania było też z trenerem. Z klubem pożegnał się Piotr Żyto (będzie prowadził Falubaz, czyli... pierwszego rywala ROW-u). Miał go zastąpić Piotr Świderski, ale... współpracę zakończono już w lutym. - Decyzja jest podyktowana brakiem porozumienia w szczegółowych kwestiach związanych z zapisami w umowie - napisano w oświadczeniu. Ostatecznie szkoleniowcem został Lech Kędziora, który ostatnio pracował w Orle Łódź. Stanowisko kierownika drużyny objął Jarosław Dymek, który wraca do klubu po rocznej przerwie.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu PGG ROW zmierzy się z Falubazem. Spotkanie – bez udziału publiczności – odbędzie się w niedzielę przy Gliwickiej. Pierwszy bój o utrzymanie rozpocznie się o 16:30.

Skład PGG ROW-u Rybnik na sezon 2020

Troy Batchelor, Robert Lambert, Andrzej Lebiediew, Siergiej Łogaczow, Vaclav Milik, Mateusz Szczepaniak, Michał Szczepaniak, Kacper Woryna, Adrian Miedziński (gość), Przemysław Giera (junior), Kacper Kłosok (junior), Mateusz Tudzież (junior), Dominik Tyman (junior), Błażej Wypior (junior).