Sobota, 19 września 2020

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Nowy dyrektor sportowy Piasta Gliwice

13.06.2020 14:11 | 0 komentarzy | rafbl

Siódmy zespół zakończonego przedwcześnie sezonu 2019/2020 Futsal Ekstraklasy - Piast Gliwice ma nowego dyrektora sportowego. Został nim doskonale znany Rafał Franz.

Nowy dyrektor sportowy Piasta Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Siedmiokrotny medalista Mistrzostw Polski, wielokrotny reprezentant Polski - Rafał Franz został nowym dyrektorem sportowym futsalowego Piasta Gliwice. Jak przyznaje 34-latek, który barwy Piasta reprezentuje od sezonu 2018/2019 w nadchodzących rozgrywkach łączyć będzie karierę zawodnika i dyrektora sportowego.

Rozmowy z zarządem trwały kilka miesięcy. Omawialiśmy jak to miałoby to wyglądać. W klubie uznano, że moje doświadczenie sportowe, biznesowe i osobiste może pomóc w pełnieniu tej funkcji przeze mnie. Rozmawiałem też z trenerem Orlando i w końcu zgodziłem się, by łączyć dwie funkcje, czyli dyrektora i zawodnika, tego drugiego, przynajmniej do końca przyszłego sezonu – zdradza Franz.

Jedną z pierwszych decyzji nowego dyrektora sportowego klubu jest przedłużenie kontraktu z trenerem Orlando Duarte. Trenerem przygotowania motorycznego będzie natomiast znany z pracy z Nbit Gliwice Bartosz Garsztecki. Jak podkreśla Franz, który póki co nie chce zdradzać szczegółów rewolucji w drużynie nie będzie, jednak niebiesko-czerwonych czekają zmiany:

Na razie jeszcze muszę zachować trochę tajemnicy, ale mogę zdradzić, że kilku zawodników dołączy do nas i będą to znane nazwiska z polskiej ekstraklasy, ale nie tylko. Na ten moment najważniejszą informacją dla jest to, że nasz „The Specjal One”, czyli Orlando Duarte zostaje z nami z czego bardzo się cieszymy – podkreśla nowy dyrektor sportowy.

Przygotowania do rozgrywek Futsal Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 Piast rozpocznie na początku sierpnia.