Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Kolejny wychowanek w kadrze Jastrzębskiego Węgla

16.06.2020 12:05 | 0 komentarzy | rafbl

Wychowanek Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla - Michał Gierżot został nowym zawodnikiem pierwszego zespołu "pomarańczowych". Przyjmujący związał się z klubem dwuletnią umową.

Kolejny wychowanek w kadrze Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna 19-letni Michał Gierżot do Akademii Talentów dołączył w 2014 roku przeszedł w niej przez wszystkie kategorie wiekowe odnosząc z zespołami młodzików, kadetów i juniorów liczne sukcesy. W ostatnim sezonie swoje umiejętności doskonalił w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, gdzie reprezentował barwy zespołu występującego w Krispol 1. Lidze.

Mający podwójne obywatelstwo (polskie i białoruskie) przyjmujący nie ukrywa radości z możliwości dołączenia do pierwszego zespołu. Jak podkreśla młody siatkarz dla którego Jastrzębie-Zdrój stało się prawdziwym domem było to jego marzenie:

Mój rodzinny dom jest w Policach, ale to w Jastrzębiu-Zdroju mam swój prawdziwy dom. Tutaj się wychowałem, tutaj spędziłem swoje lata młodości i tutaj zacząłem rozumieć, co to jest prawdziwa siatkówka – mówi Michał Gierżot. Spełnia się moje marzenie. Fakt, że mogę usiąść w szatni pierwszego zespołu z tak świetnymi zawodnikami, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jastrzębski Węgiel to miejsce, w którym siatkówka z mojej pasji stała się moim życiem – dodaje.

Pozytywnie o nowym zawodniku Jastrzębskiego Węgla wypowiada się szkoleniowiec "pomarańczowych" - Luke Reynolds:

Michał jest zawodnikiem Akademii Talentów, który ma za sobą świetny sezon w pierwszej lidze w zespole SMS Spała. Udowodnił, że ma zdolność konkurowania na wysokim poziomie i wykazał cechy, które pomogą mu rozwinąć się w solidnego gracza PlusLigi. Będzie to świetna okazja do pracy z utalentowanym młodzieżowym zawodnikiem i „popchnięcia” go na wyższy poziom – mówi Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Gierżot jest drugim absolwentem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, który przed sezonem 2020/2021 dołącza do pierwszego zespołu "pomarańczowych". Wcześniej kontrakt podpisał środkowy - Patryk Cichosz-Dzyga.

Młody przyjmujący jest dziesiątym zawodnikiem, który reprezentować będzie barwy Jastrzębskiego Węgla. W trakcie poprzedniego sezonu kontrakty podpisali: Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Jurij Gladyr i Michał Szalacha, ważną umowę miał Tomasz Fornal, a do zespołu dołączyli: Rafał Szymura, Mohamed Al Hachdadi i wspomniany Patryk Cichosz-Dzyga.