Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Szymon Biniek nowym libero Jastrzębskiego Węgla

23.06.2020 16:06 | 0 komentarzy | kozz

Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z Szymonem Bińkiem. Umowa będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok.

Szymon Biniek nowym libero Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna 25-letni zawodnik pochodzi z Nysy – miasta o wielkich siatkarskich tradycjach. W Stali Nysa - klubie dwukrotnego wicemistrza Polski, dwukrotnego brązowego medalisty MP i zdobywcy Pucharu Polski Szymon zresztą stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Stamtąd dostał się do PlusLigi, w której w barwach Effectora Kielce spędził trzy sezony, rozgrywając 61 spotkań.

Ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu ekstraklasy, reprezentując najpierw AZS AGH Kraków, a następnie KPS Siedlce. W minionych rozgrywkach należał do czołowych przyjmujących Krispol 1.Ligi (obecnie Tauron 1. Liga).

- Moje oczekiwania związane z przyjściem do Jastrzębskiego Węgla są takie, by nadal się rozwijać pod względem siatkarskim. Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów na świecie. To moja druga szansa w PlusLidze i postaram się jej nie zmarnować – mówi nowy libero jastrzębskiego klubu.

Jednocześnie Szymon ma świadomość, że w Jastrzębskim Węglu rolę pierwszego libero pełni Jakub Popiwczak – zawodnik związany z klubem od ośmiu sezonów, jeden z czołowych graczy na tej pozycji w kraju, powoływany do reprezentacji Polski.

- Po rozmowach z trenerem oraz członkami sztabu szkoleniowego znam swoją rolę w Jastrzębskim Węglu. Postaram się dać jak najlepszą jakość treningu. To jest moje główne zadanie. A jeżeli to się przełoży na jak największą liczbę minut spędzonych na boisku, to tym lepiej dla mnie – mówi Szymon Biniek.

O zawodniku bardzo dobre zdanie ma trener Luke Reynolds. - Szymon wraca do PlusLigi po kilku sezonach gry i pracy w pierwszej lidze. Po rozmowie z nim wnioskuję, że jest bardzo zmotywowany i zdeterminowany do tego, by nadal się rozwijać, a jednocześnie pomóc Jastrzębskiemu Węglowi w osiągnięciu celów. Jest konsekwentnym graczem, z dużą energią i facetem, który będzie „napędzać” wszystkich wokół do polepszania swych umiejętności w codziennej pracy – mówi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

  • Szymon Biniek
  • Ur. 30.07.1995r., Nysa
  • Wzrost: 180 cm
  • Waga: 80 kg
  • Zasięg w ataku: 320 cm
  • Kluby: Stal AZS PWSZ Nysa, Effector Kielce, AZS AGH Kraków, KPS Siedlce.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel