Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Jesse Rohtla wrócił do GKS-u Katowice

25.06.2020 22:01 | 0 komentarzy | adi

Występujący ostatnio JKH GKS Jastrzębie, Jesse Rohtla związał się z GKS-em Katowice.

Jesse Rohtla wrócił do GKS-u Katowice
Fot. gkskatowice.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poprzednim sezonie napastnik w barwach JKH GKS-u Jastrzębie wystąpił w 26 meczach. Zanotował 12 bramek i 16 asyst. Rozgrywki 2020/2021 będą jego czwartymi w Polskiej Hokej Lidze. 32-latek swoją karierę rozpoczynał w juniorskim zespole Kiekkoreipas, a kolejne lata spędził w ojczyźnie, grając na różnych szczeblach rozgrywek. Następnie występował w Kazachstanie, Białorusi oraz Szwecji. Fin spędził lata 2017-2019 w GKS-ie Katowice, zdobywając w barwach klubu 40 goli i 77 asyst.

- Dla mnie złożenie podpisu pod kontraktem z GKS-em Katowice było bardzo łatwą decyzją, bo czas spędzony w Katowicach wspominam bardzo dobrze. Cieszę się, że wracam do drużyny i znów będę mógł grać dla tych świetnych kibiców. Poza tym w drużynie jest dużo znajomych twarzy, z czego także się cieszę. Przed nami dużo pracy, ale będziemy gotowi. Liczę na naprawdę udany sezon - mówi Jesse Rohtla.

- Jesse z każdym sezonem potwierdza, że jest jednym z najlepszych obcokrajowców w PHL. Bardzo się cieszymy, że ponownie będzie występował w Katowicach. Jego nieprzeciętne umiejętności na pewno będą przydatne po obu stronach tafli, zarówno w grze 5 na 5, jak i w formacjach specjalnych - mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

GKS Katowice