Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Waldemar Fornalik: Pokazaliśmy charakter

28.06.2020 14:04 | 0 komentarzy | adi

- Do tej pory graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, a nie zdobywaliśmy punktów. Tym razem okazji było mniej, ale zabieramy do Gliwic jeden punkt w takich trudnych okolicznościach - przyznał po meczu w Warszawie trener Piasta Gliwice, Waldemar Fornalik.

Waldemar Fornalik: Pokazaliśmy charakter
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piast przez ponad pół godziny musiał grać w 10 po czerwonej kartce dla Bartosza Rymaniaka. Mimo to, zdołał wyjść na prowadzenie. - Ciekawy mecz. W pierwszej połowie więcej było taktyki niż sytuacji. Do tej pory przerabialiśmy sytuację, w której graliśmy w przewadze, natomiast tym razem musieliśmy radzić sobie grając w osłabieniu od 55. minuty. Drużyna pokazała charakter, dobrze funkcjonowaliśmy w bloku defensywnym, a przy okazji potrafiliśmy zdobyć bramkę. Trudno odmówić drużynie zaangażowania. W wielu wypadkach pokazaliśmy też mądrość - powiedział trener Waldemar Fornalik.

Prowadzenia nie udało się utrzymać do końca. Legia zdołała wyrównać i utrzymała 11-punktową przewagę nad Piastem. - Graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która ma bardzo duży potencjał. Trudno by taki zespół nie stworzył sobie sytuacji. Popełniliśmy przynajmniej jeden błąd, po którym Legia wyrównała. Do tej pory graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, a nie zdobywaliśmy punktów. Tym razem okazji było mniej, ale zabieramy do Gliwic jeden punkt w takich trudnych okolicznościach. Pogratulowałem zespołowi postawy w tym meczu - skomentował szkoleniowiec.