Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Pierwszy trening Unii Racibórz z nowym trenerem i zawodnikami [ZDJĘCIA]

02.07.2020 13:59 | 0 komentarzy | kozz

W Unii Racibórz rozpoczął się czas zmian spowodowany poprzez przejście na działalność jako spółka. Choć formalnie jeszcze nie jest wszystko zatwierdzone, to nowi ludzie są już w klubie i zaczynają prowadzić raciborski klub ku lepszemu. W środę na stadionie przy Srebrnej odbył się pierwszy trening z nowym trenerem i nowymi zawodnikami.

Pierwszy trening Unii Racibórz z nowym trenerem i zawodnikami [ZDJĘCIA]
Trener Dawid Plizga, a w tle przymierzany do Unii Marcin Ośliźlok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już pisaliśmy wczoraj nowym trenerem został Dawid Plizga (przeczytasz o tym tutaj). Na treningu łącznie z nim jako grającym szkoleniowcem obecnych było 23 zawodników. Głównie jest to młodzież, wychowankowie Unii, ale byli również bardziej doświadczeni zawodnicy. Niezmiennie w Unii pozostaje Paweł Woniakowski, który nadal będzie filarem obrony, poza tym ze wciąż młodych, ale już doświadczonych zawodników zostają Damian Gawryluk, Rafał Chałupiński i bramkarz Aleksander Pluta. Na treningu można było także dostrzec starszych przymierzanych do Unii piłkarzy jak Marcina Ośliźloka, który ostatnio reprezentował Polonię Marklowice oraz Gruzina Zazę Sabiashviliego. Ten ostatni przez rok nie grał, a wcześniej występował w 3 lidze gruzińskiej. Sabiashviliego do Unii chce ściągnąć nowy dyrektor sportowy Maciej Kozicki, który ostatnio miał go pod swoimi skrzydłami w Stali Kuźnia Raciborska. Treningowi przyglądali się sympatycy bliżej związani z klubem, obecny był także prezydent Dariusz Polowy, który mocno wspiera nowy projekt i będzie się bacznie przyglądał jakie postępy zrobi nowa - Unia Racibórz sp. z o.o.

W weekend Unia Racibórz rozegra pierwszy sparing pod wodzą nowego trenera Dawida Plizgi, a na dniach poznamy nazwiska wszystkich osób, które będą uczestniczyły w nowym projekcie związanym z raciborską Unią. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć ze środowego treningu Unii.