Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Tu już trzeba bić na alarm. GKS dwa punkty od strefy spadkowej

05.07.2020 20:10 | 1 komentarz | adi

GKS Jastrzębie przegrał z najsłabszą drużyną Fortuna I ligi, Wigrami Suwałki, 0:2.

Tu już trzeba bić na alarm. GKS dwa punkty od strefy spadkowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek nie zapowiadał takiego obrotu spraw. GKS mógł objąć prowadzenie, ale dogodnych okazji nie wykorzystali Farid Ali i Kamil Adamek. Po kilkunastu minutach to gospodarze byli na prowadzeniu. W momencie, gdy poza boiskiem był Michał Bojdys (chwilę później opuścił plac gry z powodu kontuzji), Robert Bartczak pokonał Grzegorza Drazika strzałem z kilkunastu metrów. Jastrzębianie ruszyli do ataku, mieli kolejne sytuacje strzeleckie i nawet jedną wykorzystali. Sędzia jednak nie uznał trafienia Alego, bo na spalonym był Adamek. Chwilę później było już 2:0 po uderzeniu głową Martina Dobrotki. W drugiej połowie częściej atakował GKS, ale było to bicie głową w mur. Jastrzębianie ani razu nie potrafili pokonać bramkarza ostatniej drużyny w tabeli. Pod koniec spotkania Filip Karmański trafił w słupek.

W ośmiu meczach po wznowieniu gry GKS zdobył tylko cztery punkty. Porażka z Wigrami spowodowała, że nie ma już zespołu, który zdobyłby w tym okresie mniej punktów od jastrzębian. Jakby tego było mało, śląska drużyna ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. A w następnej kolejce na Harcerską przyjedzie lider, Podbeskidzie Bielsko-Biała...

Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie 2:0 (2:0)

Bramki: Bartczak 17., Dobrotka 35.

Wigry: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Oskar Nowak, Michał Ozga, Michał Żebrakowski (61. Kacper Wełniak), Jakub Świątek (78. Szymon Łapiński), Martin Dobrotka, Robert Bartczak, Adrian Karankiewicz, Denis Gojko (72. Mikołaj Wasilewski), Patryk Czułowski.

GKS: Grzegorz Drazik - Mateusz Słodowy, Michał Bojdys (19. Kamil Jadach), Kamil Szymura, Dawid Gojny - Petr Galuska, Bartosz Jaroszek, Filip Karmański, Marek Mróz (78. Michał Mydlarz), Farid Ali (58. Dominik Szczęch) - Kamil Adamek.

Sędzia: Łukasz Szczech.

Żółte kartki: Karankiewicz, Ozga - Galuska, Gojny, Szymura.