Piątek, 25 września 2020

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Ponownie odeprzeć atak z Poznania. Do Gliwic przyjeżdża Jaga

11.07.2020 16:03 | 0 komentarzy | kozz

Piast Gliwice nie ma już praktycznie szans na obronę tytułu mistrzowskiego, bo Legii Warszawa w trzech meczach wystarczy wywalczyć jeden punkt przy komplecie oczek zdobytych przez Piasta. Przed drużyną Waldemara Fornalika inne bardziej realne zadanie, a więc walka o wicemistrzostwo Polski, a łatwo nie będzie bo poznański Lech napiera coraz mocniej. 

Ponownie odeprzeć atak z Poznania. Do Gliwic przyjeżdża Jaga
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarówno Piast jak i Lech mają zgromadzone 57 punktów. W 35. kolejce PKO BP Ekstraklasy Piast zagra u siebie z Jagiellonią Białystok, a Lech również u siebie zmierzy się z Lechią Gdańsk.

Pytając o mecz Piasta z Jagiellonią, jako pierwsze nasuwa się fenomenalny mecz z zeszłego sezonu jaki został rozegrany przy Okrzei. W końcówce spotkania gliwiczanie zapewnili sobie trzy punkty, choć Jagiellonia mając w doliczonym czasie gry rzut karny mogła powstrzymać Piasta i utrudnić mu zdobycie mistrzostwa Polski. W tym sezonie Piast z Jagiellonią mierzył się dwukrotnie. Drużyna trenera Fornalika dwukrotnie była lepsza od białostoczczan. Najpierw w Gliwicach pokonała Jagę 3:1 po dwóch golach Jorge Felixa i jednym Gerarda Badii, następnie w Białystoku Piast wygrał 2:0 po trafieniach Piotra Parzyszka i Toma Hateleya z rzutów karnych. 

Różnica w tabeli pomiędzy tymi drużynami wynosi 8 punktów. Piast jeśli chce zachować pozycję wicelidera, ponownie musi sięgnąć po trzy oczka w starciu z Jagiellonią. Początek meczu w niedzielę o godzinie 15:00.