Poniedziałek, 21 września 2020

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Znamy podział na grupy w II Lidze

12.07.2020 08:16 | 0 komentarzy | rafbl

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził podział na grupy w rozgrywkach II Ligi mężczyzn w siatkówce. Swoich rywali poznali zatem reprezentanci naszego regionu: TS Volley Rybnik i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Znamy podział na grupy w II Lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na poziomie II Ligi w sezonie 2020/2021 rywalizować będzie aż 60 zespołów, które podzielono na 6 dziesięciozespołowych grup. Zarówno TS Volley Rybnik, jak i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla trafiły, podobnie jak przed rokiem do grupy 5.

W grupie tej nie zaszły większe zmiany w porównaniu z poprzednim sezonem. Oprócz reprezentujących nasz region zespołów wystąpią w niej doskonale znane: AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A., MKS Andrychów, TKS Tychy, UMKS Kęczanin Kęty i Wie-druk MKS Będzin. Ponadto w grupie 5 rywalizować będzie Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, który występował do tej pory w innej grupie oraz dwóch beniaminków: MKS Start Namysłów i KS Volley Miasteczko Śląskie.

Na tą chwilę nieznany jest dokładny termin startu i zakończenia rozgrywek w fazie zasadniczej II Ligi. Wiadomo natomiast, że faza play-off, w której o awans zagrają zespoły z miejsc 1-4 oraz play-out, w której o utrzymanie rywalizować będą zespoły z miejsc 7-10 powinna się rozpocząć 13 marca 2021 roku. Spadkowiczami będą dwa zespoły, które przegrają rywalizację w fazie play-out. Zespoły z miejsc 5-6 po fazie zasadniczej zakończą sezon.

O szczegółowym terminarzu informować będziemy wkrótce.