Czwartek, 13 sierpnia 2020

imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

RSS

Nad morze na ostatni wyjazd w sezonie [ZAPOWIEDŹ]

14.07.2020 09:58 | 0 komentarzy | rafbl

Już jutro piłkarze Górnika Zabrze rozegrają ostatnie wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Rywalem lidera grupy spadkowej będzie spadkowicz - Arka Gdynia.

Nad morze na ostatni wyjazd w sezonie [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarze jutrzejszego spotkania mimo, że nie mają już szans na utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie starają się pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Gdynianie w dwóch ostatnich meczach zdobyli cztery punkty, jednak wyniki innych meczów nie pozwoliły im przedłużyć szans na utrzymanie. Mimo dobrych wyników gra Arki faluje o czym świadczy fakt, że w ostatnim meczu, w którym podejmowała ona u siebie ŁKS Łódź po 45 minutach prowadziła 3:0, jednak spotkanie wygrali ostatecznie 3:2.

Zgoła odmienne nastroje panują natomiast w Zabrzu. Piłkarze Górnika po ostatnim pewnym zwycięstwie 4:1 nad Rakowem Częstochowa awansowali na 9. miejsce w tabeli i na dwie kolejki przed końcem sezonu są liderem grupy spadkowej PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza przełamali się tym samym po dwóch porażkach z rzędu i są na najlepszej drodze do zajęcia 9. miejsca w sezonie 2019/2020.

W meczach rozegranych w fazie zasadniczej zespoły podzielił sie punktami. Arka pokonała zabrzan u siebie 1:0, natomiast Górnik okazał się u siebie lepszy od gdynian wygrywając z nimi 2:0.

Patrząc na tabelę faworytem jutrzejszego spotkania wydają się być "trójkolorowi", którzy w ligowej tabeli wyprzedzają Arkę o 13 "oczek". Zabrzanie w kończącym się sezonie słabo radzili sobie jednak na wyjazdach, gdzie w 17 rozegranych meczach zdobyli zaledwie 12 punktów. Myśląc o zajęciu 9. miejsca w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Górnika nie mogą jednak pozwolić sobie jutro na stratę punktów. Początek spotkania w Gdyni zaplanowano na 20:30. Sędzia spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze

wtorek, 14 lipca 2020, godz. 20:30