Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

ZAKSA po pierwszym przedsezonowym treningu

15.07.2020 07:58 | 0 komentarzy | rafbl

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła przygotowania do sezonu 2020/2021. Podopieczni Nikoli Grbicia po raz pierwszy spotkali się w Hali „Azoty” w poniedziałek.

ZAKSA po pierwszym przedsezonowym treningu
fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kędzierzynianie w Hali „Azoty” spotkali się po ponad czterech miesiącach, ostatnim spotkaniem jakie zespół rozegrał w poprzednim sezonie był bowiem mecz Ligi Mistrzów z Kuzbassem Kemerovo, który odbył się 11 marca. Jak przyznał Nikola Grbić czas startu przygotowań jest nieco inny niż miało to miejsce w poprzednich latach, powodów takich decyzji było kilka m.in. właśnie wyjątkowo długa przerwa w rozgrywkach.

Wszyscy znaleźliśmy się w specyficznym momencie i my rozpoczynając przygotowania musimy dostosować się do tej sytuacji. Pamiętajmy, że poprzedni sezon zakończył się przedwcześnie, a kolejny rozpoczniemy szybciej niż miało to miejsce chociażby rok temu. Dlatego też rozpoczynamy przygotowania nieco wcześniej niż miało to miejsce zazwyczaj - przyznaje trener.

Po przedwczesnym zakończeniu poprzedniego sezonu siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle skoncentrowali się na indywidualnych treningach w domowym zaciszu. Następnie gotowi do pracy kędzierzynianie w czerwcu pojawili się hali przy ul. Mostowej na wstępnych badaniach oraz testach sprawnościowych. Natomiast pierwszego dnia przygotowań podzieleni na grupy zawodnicy pracowali na siłowni, pod czujnym okiem trenera przygotowania fizycznego – Piotra Pietrzaka. Pracę na siłowni poprzedziło spotkanie organizacyjne, gdzie nie brakowało czasu na rozmowy.

Ten dzień był dla nas przede wszystkim czasem na zapoznanie się, bo mamy kilku nowych zawodników. Wyznaczyliśmy sobie też pewne kierunki pracy, zwróciliśmy uwagę na to, jak funkcjonować w grupie w tym czasie pandemii, bo musimy być przygotowani na różne ewentualności - dodaje Nikola Grbić.

W hali „Azoty” w poniedziałek stawili się niemal wszyscy zawodnicy, również mający przerwę w zgrupowaniu reprezentacji Polski: Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski i Jakub Kochanowski. Na początku przygotowań zabrakło jedynie Davida Smitha, reprezentant Stanów Zjednoczonych dołączy do swoich kolegów w późniejszym terminie.

Ze względu na obowiązki reprezentacyjne zawodników ZAKSY sztab szkoleniowy klubu od kilku lat nie miał możliwości by już od pierwszych dni przygotowań mieć komfort pracy przy pełnym składzie. Ta sytuacja jest nowa również dla kapitana Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Benjamina Toniuttiego:

To będzie dziwny okres przygotowawczy, przynajmniej dla mnie. Po raz pierwszy mogę wziąć udział w pełnych przygotowaniach w klubie, ponieważ tego lata nie mieliśmy żadnego zgrupowania reprezentacyjnego. Będzie ciężko, jednak mamy dwa miesiące do rozpoczęcia sezonu. Ten pierwszy dzień był naprawdę dobry – przyznał rozgrywający.

Pierwszy tydzień wspólnych treningów ZAKSY ma łączyć treningi na siłowni oraz sesje treningowe na boiskach do siatkówki plażowej. W lipcu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle weźmie udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, mecze fazy grupowej z udziałem podopiecznych trenera Grbicia zaplanowano na sobotę, 25 lipca w Krakowie. W planach przygotowań ZAKSY nie mogło zabraknąć miejsca na mecze kontrolne, zaplanowane na ostatnie tygodnie sierpnia oraz początek września.

Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle