Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Walki o wicemistrzostwo ciąg dalszy [ZAPOWIEDŹ]

15.07.2020 12:12 | 0 komentarzy | rafbl

W dzisiejszym meczu 36. kolejki PKO BP Ekstraklasy zajmujący w ligowej tabeli 2. miejsce ustępujący Mistrz Polski - Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe z ósmą w tabeli Pogonią Szczecin.

Walki o wicemistrzostwo ciąg dalszy [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadzeni przez Waldemara Fornalika gliwiczanie stracili już szansę na Mistrzostwo Polski, jednak pewni są już zakończenia ligowych rozgrywek w sezonie 2019/2020 na podium. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek piłkarze Piasta z 60 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 2. miejsce i patrząc na ostatnie wyniki osiągane przez zespół mają realne szanse na wywalczenie tytułu wicemistrzowskiego. Taki sam dorobek punktowy co ustępujący Mistrz Polski ma także Lech Poznań, jednak to gliwiczanie dzięki wyższej pozycji w tabeli po rundzie zasadniczej znajdują się aktualnie na drugiej pozycji. Gliwiczanie w ostatnim ligowym meczu, mimo że przez całą drugą połowę grali w osłabieniu pokonali u siebie Jagiellonią Białystok 2:0.

Na przeciwległym biegunie tabeli znajdują się piłkarze Pogoni Szczecin, którzy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek z 48 "oczkami" na koncie zajmują 8. miejsce. Gospodarze dzisiejszego spotkania w ostatnim czasie radzą sobie jednak nienajlepiej. W siedmiu ostatnich meczach zdobyli oni zaledwie 4 punkty notując w tym czasie cztery remisy i trzy porażki. Z ostatniego ligowego zwycięstwa szczecinianie cieszyli się 6 czerwca kiedy to pokonali na własnym stadionie Cracovię.

Patrząc na dyspozycję obydwu zespołów murowanym faworytem spotkania wydają się być gliwiczanie, którzy do końca walczyć będą o tytuł wicemistrzowski. Piłkarze Piasta już dziś mogą sobie zapewnić 2. miejsce w tabeli, jednak by tak się stało spełnione zostać muszą dwa warunki. Pierwszym z nich jest zwycięstwo ustępujących Mistrzów Polski w Szczecinie, drugim porażka Lecha Poznań w wyjazdowym starciu z Cracovią. Sędzią spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

środa, 15 lipca 2020, godz. 20:30