Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Odmienne nastroje w Gliwicach po decyzji Komisji ds. Licencji

17.07.2020 16:06 | 0 komentarzy | rafbl

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy w sezonie 2020/2021. Z odmową spotkał się wniosek złożony przez GSF Gliwice. Problemu z uzyskaniem licencji nie miał natomiast Piast Gliwice.

Odmienne nastroje w Gliwicach po decyzji Komisji ds. Licencji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzyła wnioski czternastu klubów. Licencje na grę w Futsal Ekstraklasie w sezonie 2020/2021 otrzymały: Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa, Piast Gliwice, Clearex Chorzów, GI Malepszy Leszno, FC Toruń, Red Dragons Pniewy, AZS UŚ Katowice, Red Devils Chojnice, Słoneczny Stok Białystok, Team Lębork, AZS Uniwersytet Warszawski, Berland Komprachcice i Gredar Brzeg. 

Licencji na sezon 2020/2021 nie otrzymały z kolei trzy kluby: GSF Gliwice, KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice oraz Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola. Klubom, które spotkały się z odmową Komisji ds. Licencji Klubowych przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Rozgrywki Futsal Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 liczyć miały 18 zespołów. Oprócz wymienionych zespołów, które uczestniczyły w procesie licencyjnym udział w rozgrywkach brać miała Gwiazda Ruda Śląska, która decyzję o wycofaniu z rozgrywek.