Bezbramkowy remis nie zadowala nikogo

W kończącym 32. kolejkę spotkań Fortuna I Ligi meczu GKS Jastrzębie zremisował bezbramkowo z Olimpią Grudziądz. Rezultat ten nie zadowala żadnego z zespołów, które na dwie kolejki przed końcem sezonu w ligowej tabeli znajdują się tuż nad strefą spadkową.

Kończący 32. kolejkę spotkań Fortuna I Ligi mecz należał do gatunku tych o "sześć punktów" bowiem obydwa zespoły uwikłane są w walkę o utrzymanie w lidze. Od początku mecz na boisku działo się jednak nie wiele. Zarówno gospodarze jak i goście w głównej mierze skupiali się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki aniżeli na stworzeniu zagrożenia po bramką przeciwnika. Pierwszą wartą odnotowania sytuację jastrzębianie stworzyli sobie w 22. minucie, jednak ze strzałem z ostrego kąta Dawida Gojnego poradził sobie strzegący bramki Olimpii Łukasz Sapela. W kolejnych minutach przyjezdni częściej gościli pod bramką miejscowych, jednak nie byli w stanie zdobyć bramki. W końcowym fragmencie pierwszej połowy inicjatywę przejęła Olimpia, jednak strzały piłkarzy gospodarzy ani razu nie zmusiły do interwencji bramkarza GKS-u - Mariusza Pawełka. Ostatecznie zespoły schodziły na przerwę remisując 0:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku działo się nie wiele, a wartych uwagi sytuacji było jak na lekarstwo. Emocje pojawiły się dopiero w ostatnich dwudziestu minutach. W 71. minucie groźnie na bramkę gości uderzał Dominik Frelek, jednak na posterunku był w tej sytuacji Mariusz Pawełek, który sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później zmierzającą do bramki piłkę z linii bramkowej po zamieszaniu w polu karnym jastrzębian wybił Bartosz Jaroszek. GKS najgroźniejszą okazję stworzył w 80. minucie. Świetnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Dawid Gojny, piłkę w polu karnym przyjął Petr Galuska który minął obrońcę i uderzył na bramkę. Jego uderzenie zatrzymało się jednak na słupku bramki gospodarzy. W końcówce żaden z zespołów nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Podział punktów nie zadowolił więc nikogo. Co prawda zarówno jeden, jak i drugi zespół zanotowały awans w ligowej tabeli (GKS na 13., a Olimpia na 15. miejsce) to walka o utrzymanie nabrała rumieńców, bowiem zespoły zajmujące miejsce 13-16 mają na koncie tyle samo - po 39 punktów. Ostatnie dwie kolejki kończącego się sezonu Fortuna I Ligi zapowiadają się więc niezwykle emocjonująco.

Olimpia Grudziądz - GKS Jastrzębie 0:0 (0:0)

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Marcin Grolik, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz, Ricky van Haaren, Dominik Frelek, Łukasz Bogusławski, Piotr Janczukowicz (83. Kacper Janiak), Joan Augusto (33. Mohamed Medfai), Jose Embalo (62. Sebastian Kamiński)

GKS: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Damian Tront, Farid Ali, Marek Mróz, Kamil Jadach (83. Dominik Szczęch), Patryk Skórecki (66. Petr Galuska), Kamil Adamek (75. Daniel Szczepan)

Żółta kartka: Szywacz

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)