Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Ekstraliga Kobiet zyska na popularności

23.07.2020 16:06 | 0 komentarzy | rafbl

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zawarciu umowy z TVP dotyczącej transmisji spotkań piłkarskiej Ekstraligi Kobiet. Trzyletni kontrakt zakłada transmisję jednego spotkania w każdej kolejce rozgrywek.

Ekstraliga Kobiet zyska na popularności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podkreśla piłkarska centrala piłka nożna kobiet to jeden z priorytetów strategicznych Polskiego Związku Piłki Nożnej na kolejne lata. Reorganizacja systemu kobiecych rozgrywek połączona z planem rozwoju projektów dedykowanych piłce nożnej kobiet to jedne z największych działań przeprowadzonych ostatnimi czasy przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Realizacja tych działań nie byłaby możliwa dzięki szerokiej promocji futbolu w wykonaniu płci pięknej. Stąd też decyzja o nawiązaniu współpracy z TVP, która w podpisanej na okres trzech lat zakłada transmisję jednego meczu z każdej kolejki spotkań Ekstraligi Kobiet. Transmisje spotkań z udziałem najlepszych zespołów w kraju w ogólnodostępnym kanale telewizyjnym to z całą pewnością wielki krok w celu popularyzacji piłki nożnej kobiet w Polsce.

Spotkania transmitowane będą co sobotę za pośrednictwem TVP Sport, strony internetowej www.sport.tvp.pl oraz aplikacji TVP Sport. Dotychczas mecze Ekstraligi Kobiet transmitowane były za pośrednictwem kanałów portalu Łączy Nas Piłka.

W rozgrywkach Ekstraligi Kobiet w sezonie 2020/2021 grać będą piłkarki TS ROW Rybnik, które będą beniaminkiem rozgrywek.