Wtorek, 18 stycznia 2022

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Monika Brzostek druga na Plaży Gotyku

29.07.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek wspólnie z Aleksandrą Gromadowską zajęła drugie miejsce w rozegranym w weekend na Rynku Nowomiejskim w Toruniu Turnieju Gwiazd.

Monika Brzostek druga na Plaży Gotyku
fot. worldtour2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznej edycji Plaży Gotyku zmianie uległa formuła rozgrywania turnieju. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa w zmaganiach uczestniczyło osiem par, które zagrały na zaproszenie organizatora. W gronie uczestników znalazły się najlepsze pary z kraju z reprezentantkami Polski na czele oraz czołowa para z Czech. W turnieju zagrały także aktualne Mistrzynie Polski -  Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska.

W pierwszym meczu turnieju, który rozgrywany był systemem brazylijskim naprzeciw pochodzącej z Rybnika Moniki Brzostek i Aleksandry Gromadowskiej stanęły Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz. Lepsze w tym meczu okazały się Mistrzynie Polski, które wygrały w dwóch setach do 16 i 15. W kolejnym meczu poprzeczka zawieszona została jeszcze wyżej, bowiem po drugiej stronie siatki stanęły reprezentantki Polski - Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek. W niezwykle emocjonującym spotkaniu, w którym pierwszego seta do 15 wygrały rywalki dwa kolejne padły łupem Brzostek i Gromadowskiej, które wygrywając do 17 i 12 zwyciężyły po tie-breaku meldując się tym samym w najlepszej czwórce turnieju.

Półfinałowymi rywalkami Brzostek i Gromadowskiej były Agata Ceynowa i Marta Łodej. Spotkanie, którego stawką był awans do finału okazało się bardzo jednostronne i padło łupem aktualnych Mistrzyń Polski, które wygrały do 17 i 12. Finałowa rywalizacja okazała się rewanżem za drugie spotkanie turnieju. Tym razem lepsze okazały się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek, które po zwycięstwie do 18 i 15 cieszyć się mogły ze zwycięstwa w turnieju.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:16, 21:15)
  • Brzostek/Gromadowska - Wojtasik/Kociołek 2:1 (15:21, 21:17, 15:12)
  • Brzostek/Gromadowska - Ceynowa/Łodej 2:0 (21:17, 21:12)
  • Brzostek/Gromadowska - Wojtasik/Kociołek 0:2 (18:21, 15:21)

Przed Moniką Brzostek pracowity okres, bowiem już w piątek w Kołobrzegu rozpoczyna się pierwszy z czterech turniejów tegorocznego cyklu Plaży Open, natomiast pod koniec sierpnia w Mysłowicach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.