Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Monika Brzostek trzecia na kołobrzeskiej plaży

Na najniższym stopniu podium zmagania w pierwszym turnieju tegorocznego cyklu Plaży Open zakończyła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która udział w turnieju rozpoczęła od eliminacji.

Monika Brzostek trzecia na kołobrzeskiej plaży
fot. worldtour.2019.fivb.com
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pierwszy z czterech turniejów tegorocznego cyklu Plaży Open odbył się w weekend w Kołobrzegu. W turnieju udział wzięło łącznie dziewiętnaście par. Osiem z nich miało zapewniony udział w turnieju głównym, pozostałe walczyć musiały w eliminacjach.

Od gier eliminacyjnych, które odbyły się w piątek zmagania na kołobrzeskiej plaży rozpoczęła pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która decyzją trenerów w turnieju wystąpiła w parze z Agatą Ceynową. W eliminacjach, których stawką było osiem miejsc w turnieju głównym udział wzięło jedenaście par podzielonych na trzy grupy: jedną trzyzespołową, z której awans uzyskały dwie najlepsze pary i dwie czterozespołowe, z których przepustki do turnieju głównego wywalczyły po trzy najlepsze pary.

Brzostek i Ceynowa w eliminacjach trafiły do trzyzespołowej grupy A. Ich rywalkami były Dominika Bilicka grająca w parze z Kamilą Klajman oraz Urszula Łunio i Maja Kruczek. Brzostek i Ceynowa przez eliminacje przebrnęły bez najmniejszego problemu. W pierwszym w dwóch setach pokonały Bilicką i Klajman triumfując odpowiednio do 10 i 13. Bardzo podobny przebieg miało drugie spotkanie kwalifikacyjne, w którym pokonały one w setach do 14 i 11 parę Łunio/Kruczek meldując się tym samym w turnieju głównym.

Pierwszymi rywalkami w turnieju głównym dla pary Brzostek/Ceynowa były Małgorzata Szajewska-Skuta i Magdalena Rapacz-Matras. Spotkanie w dwóch setach - do 10 i 14 wygrały mające za sobą gry eliminacyjne Brzostek i Ceynowa. W drugim spotkaniu poprzeczka podniesiona została znacznie wyżej i po drugiej stronie siatki stanęły rozstawione z numerem pierwszym Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Z emocjonującego spotkania zwycięsko wyszły faworyzowane rywalki, które wygrały w dwóch setach do 19 i 19.

Podrażnione porażką Brzostek i Ceynowa rywalizując z prawej stronie turniejowej drabinki szybko wróciły na zwycięską ścieżkę. W pierwszym meczu zmierzyły się z Weroniką Antczak i Justyną Kozłowską, które bez problemu pokonały w dwóch setach triumfując do 13 i 11. Również w dwóch setach zwyciężyły one w kolejnym spotkaniu pokonując do 12 i 16 Karinę Jakuć i Agnieszkę Makaruk. W meczu, którego stawką był awans do półfinału po przeciwnej stronie siatki stanęły Michalina Tokarska i Magdalena Szczytowicz. Po wyrównanym meczu w setach do 16 i 15 triumfowały Brzostek i Ceynowa.

W półfinałowym starciu rywalkami pary Brzostek/Ceynowa były ponownie Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Po pierwszym wygranym przez Brzostek i Ceynową do 15 secie, w dwóch kolejnych minimalnie lepsze okazały się rywalki, które po wygranej na przewagi do 22 oraz w tie-breaku do 13 zameldowały się w finale.

W meczu o brązowy medal Brzostek i Ceynowa zmierzyły się... ze swoimi dotychczasowymi partnerkami, bowiem jeszcze tydzień temu Monika Brzostek występowała w parze z Aleksandrą Gromadowską, natomiast Agata Ceynowa grała wspólnie z Martą Łodej. Lepsze po dość jednostronnym pojedynku okazały się Brzostek i Ceynowa, które pokonały w setach do 14 i 9 parę Gromadowska/Łodej kończąc tym samym turniej na najniższym stopniu podium. Turniej wygrała para Gruszczyńska/Strąg, która w finale w dwóch setach zwyciężyła z parą Zdon/Biranowska.

Wyniki:

  • Brzostek/Ceynowa - Bilicka/Klajman 2:0 (21:10, 21:13)
  • Brzostek/Ceynowa - Łunio/Kruczek 2:0 (21:14, 21:11)
  • Brzostek/Ceynowa - Szajewska/Skuta/Rapacz-Matras 2:0 (21:10. 21:14)
  • Brzostek/Ceynowa - Gruszczyńska/Strąg 0:2 (19:21, 19:21)
  • Brzostek/Ceynowa - Antczak/Kozłowska 2:0 (21:13, 21:11)
  • Brzostek/Ceynowa - Jakuć/Makaruk 2:0 (21:12, 21:16)
  • Brzostek/Ceynowa - Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:16, 21:15)
  • Brzostek/Ceynowa - Gruszczyńska/Strąg 1:2 (21:15, 20:22, 13:15)
  • Brzostek/Ceynowa - Gromadowska/Łodej 2:0 (21:14, 21:9)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].