Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor najlepsi w Kołobrzegu

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem wygrali pierwszy turniej tegorocznego cyklu Plaży Open, który w weekend rozegrany został w Kołobrzegu.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor najlepsi w Kołobrzegu
fot. hamburg2019.fivb.com
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W pierwszym meczu turnieju rywalami wracających po dłuższej przerwie do wspólnego grania na plażowych boiskach Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora byli Miłosz Kruk i Maciej Rudol. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando faworyzowanych reprezentantów Polski, którzy bez problemu triumfowali w dwóch setach do 13 i 9. W drugim meczu po przeciwnej stronie siatki stanęli bracia Adam i Roman Andrys. Łosiak i Kantor ponownie nie mieli problemu z rywalami i pokonali ich gładko do 8  i 11. W trzecim spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału reprezentanci Polski zmierzyć się mieli z Michałem Kądziołą i Marcinem Ociepskim, jednak z uwagi na kontuzję Ociepskiego rywale oddali to spotkanie walkowerem.

Półfinałowe spotkanie okazało się jedynym, w którym reprezentanci Polski stracili seta. Mikołaj Miszczuk i Michał Bryl, którzy byli półfinałowymi rywalami Łosiaka i Kantora wysoko postawili poprzeczkę i w premierowej odsłonie spotkania po emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce triumfowali do 30. W dwóch kolejnych setach inicjatywa należała do Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, którzy wygrywając do 14 w drugim i 10 w trzecim secie zameldowali się w wielkim finale turnieju. Finałowe starcie nie dostarczyło wielu emocji. Skutecznie i konsekwentnie grający Łosiak i Kantor pokonali do 16 i 10 Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka meldując się tym samym na najwyższym stopniu podium.

Dla pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka zwycięstwo na kołobrzeskiej plaży było drugim w historii jego występów w Plaży Open. Wcześniej w 2014 grając w parze z Wojciechem Włodarczykiem triumfował on podczas turnieju w Kętach. Piotr Kantor na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy.

Wyniki:

  • Kantor/Łosiak - Kruk/Rudol 2:0 (21:13, 21:9)
  • Kantor/Łosiak - Andrys/Andrys 2:0 (21:8, 21:11)
  • Kantor/Łosiak - Kądzioła/Ociepski 2:0 (21:0, 21:0)
  • Kantor/Łosiak - Miszczuk/Bryl 2:1 (30:32, 21:14, 15:10)
  • Kantor/Łosiak - Brożyniak/Janiak 2:0 (21:16, 21:10)

W turnieju udział wziął także pochodzący z Rybnika Mariusz Prudel, który grając w parze z Mateuszem Lesieckiem przegrał po tie-breaku spotkanie drugiej rundy eliminacji z parą Piotr Groszek i Jan Krasiński i tym samym sklasyfikowany został na 17. miejscu w turnieju.

  • Prudel/Lesiecki - Groszek/Krasiński 1:2 (21:15, 19:21, 11:15)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].