Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Rozstania w Gliwicach, Zabrzu i Jastrzębiu-Zdroju

14.08.2020 16:09 | 0 komentarzy | adi

W ostatnich dniach z Piasta Gliwice, Górnika Zabrze i GKS-u Jastrzębie odeszła grupka piłkarzy. Kto zmienił klubowe barwy?

Rozstania w Gliwicach, Zabrzu i Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spory ruch panował w ostatnich dniach w Zabrzu. Z Górnika odeszło kilku zawodników, ale większość z nich tylko na wypożyczenia. Najbliższy sezon w Warcie Poznań spędzi bramkarz Daniel Bielica. 21-latek poprzednie rozgrywki spędził w Sandecji Nowy Sącz. Daniel Liszka - ostatnio występujący w GKS-ie Jastrzębie - został wypożyczony do Wigier Suwałki, a Bartłomiej Eizenchart do GKS-u Bełchatów. Definitywnie przy Roosevelta pożegnano Tomasza Loskę, który został wykupiony przez Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, w której bronił już w poprzednim sezonie.

Wyjaśniła się też sytuacja zawodników, których wypożyczenie do Górnika skończyło się kilka tygodni temu. Mimo starań, w Zabrzu nie udało się zatrzymać Greków - Giorgosa Giakoumakisa (będzie grał w VVV Venlo) i Vasila Vassilantonopoulosa. W śląskiej ekipie nie będzie też grał Erik Jirka, który został wypożyczony z Crvenej Zvezdy do II-ligowca z Hiszpanii, CD Mirandes.

Z Piastem Gliwice po zaledwie jednym sezonie pożegnał się Patryk Tuszyński. Napastnik był tylko rezerwowym i o więcej minut na boisku będzie starał się w Wiśle Płock, z którą podpisał dwuletnią umowę. GKS Jastrzębie pożegnał się z Damianem Trontem. Pomocnik, który grał w Jastrzębiu-Zdroju od 2013 roku, na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Miedzi Legnica.