Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Reprezentanci Polski najlepsi w Hamburgu

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z Piotrem Kantorem wygrał niemiecki turniej Top Teams w Hamburgu. Biało-czerwoni przebrnęli turniej bez porażki nie tracąc ani jednego seta.

Reprezentanci Polski najlepsi w Hamburgu
fot. pzps.pl
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W niemieckich zmaganiach udział wzięło trzynaście par, które w pierwszej fazie turnieju rozgrywały swoje mecze w fazie grupowej. Reprezentanci Polski Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy trafili do grupy D w pierwszym meczu zmierzyli się z parą Lennart Kroha i Harry Schlegel. Biało-czerwoni nie mieli problemów z pokonaniem rywali i wygrywając do 8 i 17 pokonali rywali w dwóch setach. W drugim spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie rywalami Polaków byli Alexander Walkenhorst i Sven Winter. Dobrze dysponowani biało-czerwoni pokonali rywali w dwóch setach zwyciężając dwukrotnie do 16.

Ćwierćfinałowym rywalem Polaków byli Lukas Pfretzschner i Robin Sowa. Od początku spotkania na boisku dominowali biało-czerwoni, którzy w pełni kontrolowali przebieg gry i triumfując do 9 i 17 zameldowali się w półfinale. W spotkaniu, którego stawką był awans do finału biało-czerwoni zmierzyli się z aktualnymi wicemistrzami świata Juliusem Thole i Clemensem Wicklerem. Po pierwszym pewnie wygranym przez Polaków do 14 secie w drugim emocji było znacznie więcej. W rozstrzyganej na przewagi końcówce lepsi okazali się jednak Polacy, którzy wygrali do 29, a całe spotkanie 2:0. Finałowe spotkanie, w którym rywalami biało-czerwonych byli bracia Bennet i David Poniewaz miało wyrównany przebieg. Los zarówno pierwszego, jak i drugiego seta rozstrzygał się w końcówkach, w któych więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy po triumfie do 19 i 20 mogli cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

Wyniki:

  • Łosiak/Kantor - Kroha/Schlegel 2:0 (21:8, 21:17)
  • Łosiak/Kantor - Walkenhorst/Winter 2:0 (21:16, 21:16)
  • Łosiak/Kantor - Pfretzschner/Sowa 2:0 (21:9, 21:17)
  • Łosiak/Kantor - Thole/Wickler 2:0 (21:14, 31:29)
  • Łosiak/Kantor - Poniwaz/Poniewaz 2:0 (21:19, 22:20)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].