Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów rozlosowane

25.08.2020 17:19 | 0 komentarzy | rafbl

Europejska Konfederacja Siatkówki - CEV rozlosowała grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021. Wiemy zatem z kim w rozgrywkach zmierzą sie siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Swoich rywali w kwalifikacjach poznali także zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Grupy siatkarskiej Ligi Mistrzów rozlosowane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W fazie grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów udział weźmie dwadzieścia zespołów podzielonych na pięć czterozespołowych grup. Prowadzona przez Nikolę Grbicia Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do losowania przystąpiła z pierwszego koszyka. Kędzierzynianie trafili do grupy A, gdzie zmierzą się z doskonale znaną z ligowych parkietów PGE Skrą Bełchatów, tureckim Fenerbahce HDI Stambuł i belgijskim Lindemans Aalst.


Swoich rywali w walce o fazę grupową siatkarskiej Ligi Mistrzów poznali także zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. W I rundzie kwalifikacji "pomarańczowi" trafili do grupy C, gdzie zmierzą się z holenderskim Draisma Dynamo Apeldoorn i białoruskim Stroitelem Mińsk. Początkowo regulamin rozgrywek zakładał, że każdy z zespołów zmierzy się ze sobą trzykrotnie w trzech turniejach, jednak z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa jakie panują obecnie w Holandii i Białorusi CEV podjęła decyzję, że w grupie tej odbędzie się tylko jeden turniej, którego gospodarzem będą jastrzębianie. Awans do kolejnej rundy kwalifikacji wywalczy zwycięzca turnieju.

W przypadku awansu do II rundy kwalifikacji "pomarańczowi" trafią do grupy G, gdzie zmierzą się ze zwycięzcami rywalizacji w grupie A (Erzeni Shijakut - Albania, Mladost Zagrzeb - Chorwacja i Fino Kaposvar - Węgry) i w grupie B (Levoranta Sastamala - Finlandia, Ok Ribola Kastela - Chorwacja i CSM Arcada Galati - Rumunia). Każdy z zespołów zmierzy się trzykrotnie, w trzech turniejach, których gospodarzem będzie kolejno każdy z zespołów. Awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów wywalczy zwycięzca grupy G.

W przypadku wygrania grupy G w fazie grupowej Ligi Mistrzów jastrzębianie trafią do grupy C, gdzie zagrają z rosyjskim Zenitem Kazań, niemieckim Berlin Recycling Volleys i słoweńskim ACH Volley Ljubljana.