Wtorek, 24 listopada 2020

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Zapaśnicy Unii najlepsi w Mistrzostwach Polski juniorów

06.09.2020 07:39 | 0 komentarzy | kozz

W Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym. MKZ Unia Racibórz zajęła pierwsze miejsce drużynowo w klasyfikacji końcowej mistrzostw.

Zapaśnicy Unii najlepsi w Mistrzostwach Polski juniorów
fot. MKZ Unia Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli Piotr Stolarczyk, Kamil Czarnecki i Tomasz Wawrzyńczyk. Srebro trafiło do Arsena Mkrtchyana i Filipa Świerczewskiego. Brąz zdobył Kamil Zakrzewski. 

Piotr Stolarczyk (MKZ Unia Racibórz) złoto wywalczył w kategorii 60 kg. Za nim na podium uplasowali się Mairbek Salimov z KS Wschód Białystok oraz Salman Khucheev z Legii Warszawa i Grzegorz Kunkel z Olimpijczyka Radom.

Kamil Czarnecki (MKZ Unia Racibórz) najlepszy był w kategorii 63 kg. Wygrał z Marcinem Sztanderskim z AKS Piotrków Trybunalski oraz Mateuszem Kaczorem z Zagłębia Wałbrzych oraz Andrzejem Drewą z Cartusii Kartuzy.

Złoto w najcięższej kategorii do 130 kg trafiło do Tomasza Wawrzyńczyka (MKZ Unia Racibórz), który był lepszy od Dominika Krawczyka z AZS AWF Warszawa, Kamila Kurka ze Znicza Chęciny i Sebastiana Szyngiera z Bielawianki Bielawa.

Srebro w kategorii do 77 kg wywalczył Filip Świerczewski (MKZ Unia Racibórz). Lepszy od niego był Konrad Kozłowski z Olimpijczyka Radom, a na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Czarnecki z AZS AWF Warszawa i Islam Aliev z tego samego klubu.

Również srebrny krążek dla MKZ Unia Racibórz wywalczył Arsen Mkrtchyan w kategorii 82 kg, który okazał się gorszy od Kamila Bartosiewicza z AZS AWF Warszawa. Brązowe medale w tej kategorii trafiły do Jakuba Łysonia z AKS Piotrków Trybunalski i Klaudiusza Matyji z Olimpijczyka Radom.

Na najniższym stopniu podium w kategorii 87 kg stanął Kamil Zakrzewski (MKZ Unia Racibórz). Lepsi od niego okazali się Szymon Szymonowicz z MKS Cement Gryf Chełm i Adam Gardzioła z AZS AWF Warszawa. Zakrzewski na trzecim stopniu stanął razem z Igorem Gmitrasiukiem z AKS Piotrków Trybunalski.