Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Superpuchar Mistrzów Polski dla ZAKSY

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła w Arłamowie Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport. W finałowym starciu kędzierzynianie pokonali w czterech setach PGE Skrę Bełchatów.

Superpuchar Mistrzów Polski dla ZAKSY
fot. plusliga.pl
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W niedzielnym finale zmierzyły się ze sobą, która pokonał swoich rywali w sobotnich meczach półfinałowych. W pierwszym z nich PGE Skra Bełchatów pokonała w trzech setach Jastrzębski Węgiel, natomiast Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle okazała się lepsza od Asseco Resovii Rzeszów, którą pokonała w czterech setach.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęło się dla bełchatowian, którzy szybko zbudowali sobie kilkupunktową przewagę. Prowadzona przez Nikolę Grbicia ZAKSA nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki ze świetnie dysponowanym rywalek, który utrzymał przewagę i triumfował pewnie do 20. W drugiej partii role odwróciły się. Od początku na parkiecie dominowali siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy konsekwentnie punktowali rozbitych rywali, którzy z każdą chwilą popełniali coraz więcej błędów własnych. Ostatecznie po bardzo dobrze zagranym secie ZAKSA zwyciężając do 14 doprowadziła do remisu w meczu.

Obraz gry w trzecim secie nie uległ zmianie i od początku lepiej prezentowali się kędzierzynianie, którzy już na początku zbudowali sobie trzypunktową zaliczkę (1:4). W kolejnych akcjach siatkarze ZAKSY utrzymywali przewagę i dzięki konsekwentnej i skutecznej grze wygrali do 21 wychodząc na prowadzenie w meczu. Czwarta i zarazem ostatnia partia meczu to od początku pełna kontrola kędzierzynian, którzy w pewnym momencie osiągnęli ośmiopunktową przewagę (8:16). W końcówce Skra zmniejszyła nieco straty, jednak nie była w stanie odwrócić losów meczu, w którym po zwycięstwie do 19 w czterech setach triumfowała ZAKSA.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aleksander Śliwka.

PGE Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 14:25, 21:25, 19:25)

Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Filipiak, Katić, Kłos oraz Piechocki (libero), Petković, Sawicki

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Kluth

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].