Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Liga Mistrzów Świata wraca do gry [ZAPOWIEDŹ]

11.09.2020 08:08 | 0 komentarzy | rafbl

Po półrocznej przerwie ruszają dzisiejszego popołudnia rozgrywki Plus Ligi. W rozpoczynającym się sezonie o medale krajowych rozgrywek walczyć będą dwa zespoły z regionu - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel.

Liga Mistrzów Świata wraca do gry [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnie spotkanie w Plus Lidze, w przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 odbyło się dokładnie pół roku temu - 11 marca 2020 roku, kiedy to Trefl Gdańsk zmierzył się z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Przymusowa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa sprawiła, że z uwagi na niedokończenie fazy zasadniczej w ubiegłym sezonie nie został wyłoniony Mistrz Polski. W momencie przerwania rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli znajdowali się zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, natomiast tuż za podium plasowali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

Już dzisiaj po 184 dniach przerwy na ligowych parkietach ponownie pojawią się występujący w Plus Lidze siatkarze. Na inaugurację beniaminek - Stal Nysa podejmie u siebie Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zespół z Nysy, który wraca do siatkarskiej elity po 15 latach w czasie przerwy poczynił znaczne wzmocnienia kontraktując między innymi reprezentanta Polski - Marcina Komendę. Prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie, którzy uważani są za jednego z faworytów rozgrywek swoją moc pokazali w ubiegłym tygodniu, kiedy to w Arłamowie z świetnym stylu zdobyli Superpuchar Mistrzów Polski 20-lecia Polsatu Sport.

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

piątek, 11 września 2020, godz. 17:30


Drugi z przedstawicieli regionu - Jastrzębski Węgiel na ligowym parkiecie zamelduje się w niedzielę. Prowadzeni przez Luke`a Reynolds "pomarańczowi" w swoim pierwszym meczu zmierzą się na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W zespole Jurajskich Rycerzy po kompletnie nieudanym poprzednim sezonie, w którym w momencie przerwania rozgrywek zajmowała dopiero 10. miejsce doszło przed sezonem do sporych zmian w kadrze. Jastrzębianie w okresie przygotowawczym pokazali że liczyć się będą w walce o medale i wygrali mocno obsadzony turniej - Tauron Giganci Siatkówki, który odbył się w Kępnie.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel

niedziela, 13 września 2020, godz. 20:30

Bezpośrednie transmisje z obu spotkań przeprowadzi na swoich antenach Polsat Sport.