Ważne i zasłużone zwycięstwo Czernicy [ZDJĘCIA]

Bardzo istotne zwycięstwo w Krzanowicach w sobotę odniósł Zameczek Czernica. Dzięki niemu awansował z ostatniego, dziesiątego miejsca w tabeli na siódme.

Mecz w Krzanowicach, jak to ostatnio bywa w przypadku Czernicy, rozpoczęła ona bardzo nerwowo i niedokładnie. Mnożyły się niedokładne podania i straty. W efekcie w 7. minucie Krzanowice stanęły przed szansą na objęcie prowadzenia, ale Tomasz Pieczarek w sytuacji sam na sam przegrał z Dmytro Svintsitskyim, bramkarzem Czernicy. W odpowiedzi cztery minuty później w podobnej, choć nieco trudniejszej sytuacji znalazł się Bartosz Kuciel, ale tutaj też golkiper był górą. Kolejne minuty to powolne budowanie przewagi Zameczku z nieudanymi próbami strzałów z dystansu. Po stronie gości próbowali Szymon Kaizik, Norbert Franke i Mariusz Reguła. Strzały dwóch pierwszych obronił Adam Horny, bramkarz miejscowych, a uderzenie tego trzeciego z rzutu wolnego było niecelne. Po stronie Krzanowic próbował Mateusz Filip, ale również nie trafił w bramkę. W końcu w 28. minucie Czernica wyszła na prowadzenie. Prostopadłym podaniem do Kaizika popisał się Marcin Sobczak, a pomocnik przyjezdnych mimo asysty obrońcy gospodarzy oddał celny strzał. Gospodarze swojego szczęścia szukali głównie w strzałach z dystansu, bo pewnie spisywała się obrona gości. Próba Filipa tym razem była celniejsza, niż kilkanaście minut wcześniej, ale bramkarz Zameczku odbił piłkę na róg. Pieczarek z kolei nie trafił w bramkę. Czernica tymczasem miała groźniejsze sytuacje. Pod koniec pierwszej połowy dwie zmarnował Kaizik, a jedną Bartosz Kuciel. Ten drugi z ostrego kąta strzelił wzdłuż bramki, a temu pierwszemu najpierw po idealnym długim prostopadłym podaniu od Patryka Krzysztonia zeszła piłka, a potem bramkarz obronił jego uderzenie z dystansu.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej okazji dla Czernicy, ale Franke po prostopadłym podaniu w dogodnej sytuacji strzelił wysoko nad bramką. W odpowiedzi Piotr Święty z rzutu wolnego z 17 metrów trafił w słupek. Krzanowice poczuły szansę i przycisnęły. W 57. minucie pogubiła się defensywa Zameczku, przez co Pieczarek znalazł się oko w oko z Svintsitskyim, ale bramkarz przyjezdnych stanął na wysokości zadania, choć i tak był spalony. Trzy minuty później gości z kolei udaną interwencją uratował Krzysztoń zatrzymując szarżującego Świętego. Zameczek dał się wyszumieć gospodarzom, po czym przejął inicjatywę. W 66. minucie powinien prowadzić już 2:0, ale po wrzutce Reguły z rzutu wolnego Sobczak w dogodnej sytuacji przestrzelił. Dziesięć minut później na boisku pojawił się Łukasz Sell i już po chwili w dużej mierze dzięki niemu ekipa z Czernicy podwyższyła prowadzenie. Zaatakował bowiem pressingiem wyprowadzającego piłkę zawodnika Krzanowic, ten popełnił błąd, piłkę przejął Sobczak, który był faulowany przez bramkarza w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał sam pokrzywdzony. Gol ten zupełnie podciął skrzydła gospodarzom, którzy oddali inicjatywę. Czernica atakowała dalej. W 81. minucie Kaizik przeprowadził dobrą akcję, ale wieńczący ją strzał był za lekki. Dwie minuty później wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Przemysław Warło uderzał groźnie z dystansu, ale minimalnie chybił. W 85. minucie Warło uruchomił na lewym skrzydle Franke, który popędził z piłką przez niemal pół boiska, przełożył ją sobie na prawą nogę i ładnym, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych - 3:0. Krzanowice jedyną okazję, jaką miało w tym czasie był niecelny strzał głową Pawła Herbera. W doliczonym czasie gry dający dobrą zmianę Sell mógł dobić miejscowych, ale z ostrego kąta nie trafił w bramkę.

Ostatecznie Czernica jak najbardziej zasłużenie zainkasowała trzy ważne punkty, dzięki którym odbiła się od dna ligowej tabeli. Jako, że poza Krzanowicami swoje mecze przegrały też Gaszowice i Lubomia, to Zameczek wszystkie te drużyny przeskoczył w tabeli.