środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

JKH GKS Jastrzębie z pierwszą porażką w sezonie

21.09.2020 21:57 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką zakończyli wyjazdowe spotkanie do Oświęcimia hokeiści byłego już lidera Polskiej Ligi Hokeja - JKH GKS-u Jastrzębie, którzy wczorajszego wieczora przegrali w meczu na szczycie ligowej tabeli z miejscową Re-Plast Unią.

JKH GKS Jastrzębie z pierwszą porażką w sezonie
fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedzielne spotkanie było starciem dwóch niepokonanych dotychczas w tym sezonie drużyn. Od początku meczu na lodowisku w Oświęcimiu działo się wiele, jednak na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 15. minuty. Rzut karny podyktowany za faul na Luce Kalanie wykorzystał Daniił Oriechin wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Kolejna bramka padła tuż po rozpoczęciu drugiej części gry, kiedy to Ryan Glenn podwyższył przewagę oświęcimian. Hokeiści JKH nie poddali się i dążyli do zdobycia kontaktowej bramki. Jastrzębianie swego dopięli w 29. minucie. Strzelcem bramki na 2:1 okazał się Maciej Urbanowicz. Trafienie to dodało przyjezdnym skrzydeł, jednak nie byli oni w stanie pokonać świetnie dysponowanego w bramce Unii Cleke`a Sundersa. Wynik na 3:1 w samej końcówce ustalił Eliezer Sherbatov, który umieścił krążek w pustej bramce. W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w piątek jastrzębianie podejmą u siebie Ciarko STS Sanok.

Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

1:0 Oriechin 14:35 (karny)

2:0 Glenn (Sherbatov, Trandin) 20:23

2:1 Urbanowicz (Hovorka, Rac) 28:59

3:1 Sherbatov (Przygodzki) 59:45

JKH: Nechvatal - Bryk, Górny, Urbanowicz, Hovorka, Paś - Kostek, Klimiczek, Phillips, Rac, Sawicki - Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Ł. Nalewajka - Michałowski, Gimiński, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka