Poniedziałek, 18 października 2021

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Czy prezes Sałajczyk może kierować raciborską Unią?

22.09.2020 21:18 | 4 komentarze | ma.w

Wątpliwości w tym zakresie zgłasza Marek Labus były radny miejski i były członek rady nadzorczej miejskiej spółki. Według niego obecny prezes Unii Racibórz - spółki komunalnej nie może jednocześnie kierować fundacją, która prowadzi działalność gospodarczą, a wciąż to robi w Pomocnej Dłoni po Wypadku. W magistracie twierdzą, że prawnie wybór Krzysztofa Sałajczyka na prezesa jest prawidłowy.

Czy prezes Sałajczyk może kierować raciborską Unią?
Krzysztof Sałajczyk (z prawej) z wiceprezydentem Michałem Fitą i Arkadiuszem Górszczykiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoje uwagi na temat wyboru prezesa fundacji Pomocna Dłoń po Wypadku, którą kieruje od lat Krzysztof Sałajczyk, M. Labus podał w liście opublikowanym dziś w internecie. Odniósł się tam do oświadczenia majątkowego prezesa nowej spółki komunalnej. W oświadczeniu Sałajczyk podał, że jest prezesem fundacji prowadzącej działalność gospodarczą. Labus twierdzi, powołując się na obowiązujące prawo, że kandydat na członka zarządu spółki komunalnej w myśl przepisów antykorupcyjnych nie może łączyć takiej funkcji z zasiadaniem w zarządzie fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Zapytaliśmy prezesa Krzysztofa Sałajczyka o komentarz. Ten odparł, że szefowa rady nadzorczej Ewa Pierzchała, jednocześnie radca prawny pracujący dla raciborskiego urzędu miasta, poinformowała go dziś o artykule opublikowanym w internecie i poddaniu informacji tam zamieszczonych analizie prawnej.

Sałajczyk przyznał nam, że jeśli będzie trzeba, jest gotów zawiesić swą działalność w fundacji, bo chce kontynuować w Unii rozpoczęte dzieło. Od lipca układa sprawy w klubie od nowa, stworzył zespół ludzi, którzy mają za cel podniesienie tam poziomu organizacyjnego i sportowego. - Niczego nie ukrywałem, powszechnie było i jest wiadomo o mojej działalności w fundacji - powiedział nam prezes Unii.

Lucyna Siwek rzeczniczka magistratu potwierdziła nam, że wątpliwości na temat wyboru prezesa były już wcześniej sprawdzane po zapytaniu prasowym i radca prawny urzędu Piotr Janas wydał pozytywną opinię na temat łączenia funkcji prezesa klubu i fundacji przed Krzysztofa Sałajczyka.

oświadczenie majątkowe Krzysztofa Sałajczyka.pdf