Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Copa Espanola na Stadionie Śląskim

24.09.2020 13:23 | 0 komentarzy | dud

Polskie i zagraniczne szkółki piłkarskie zaprezentują swoje umiejętności w Kotle Czarownic. W dniach 26-27 września na Stadionie Śląskim odbędzie się turniej Copa Espanola. 26 września o godz. 17:00 zostaną wręczone nagrody dla uczestników. 

Copa Espanola na Stadionie Śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ciągu dwóch dni rozegranych zostanie ponad 400 meczów. W sobotę od godziny 10.00 będzie można obserwować zmagania Żaków (8-9 lat). W niedzielę o tej samej porze rusza turniej dla Skrzatów (6-7 lat). Każda z drużyn przynajmniej raz zagra na głównej płycie Stadionu Śląskiego.

Mimo, że ubiegłoroczna edycja turnieju udowodniła, że zaangażowania zawodników i sportowych emocji na pewno nie zabraknie, to organizatorzy i tak zadbali o dodatkowe i dostępne bezpłatnie atrakcje. I to zarówno sportowe (zajęcia ogólnorozwojowe i gry zręcznościowe pod opieką animatorów, mega boisko), jak i nastawione na rozwój ducha (wystawa prezentująca Powstania Śląskie, wystawa strojów regionalnych).

Będą też gry z cyklu „Śląskie podwórka” oraz rekonstrukcja wydarzeń z Powstań Śląskich. Nie zabraknie oczywiście strefy wypoczynku i foodtrucków. Wstęp jest wolny, obowiązują aktualne rygory sanitarne.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Espanola.

Rzecznik Stadionu Śląskiego


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl